1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Ford Yüz Binlerce Aracını Geri Çağırıyor

Ford Yüz Binlerce Aracını Geri Çağırıyor

Ford, yağ sızıntısı ve frenlemeyi engelleyebilecek bir yazılım hatası nedeniyle birçok modelini geri çağırıyor.

Abone Ol google-news

Mercedes-Benz, Manuel Vitesli Araç Üretimine Son Vereceği Tarihi Açıkladı

Ford Yüz Binlerce Aracını Geri Çağırıyor

ABD’li otomotiv devi Ford, yaptığı açıklamada, ABD’deki 737.000 aracı fren sistemini tehlikeye atan yazılım hatasını ve motor yağı muhafazasının yeterince güçlü olmadığını fark eden Ford, binlerce araç sahibini uyardı.

Ford Yüz Binlerce Aracını Geri Çağırıyor

Otomobil üreticisi, 1.5L motora sahip 2020-2022 Ford Escape ve 2021-2022 Ford Bronco Sport araçlarından 345.451’ini, motor yağı muhafazasının çatlayarak yangına neden olabilecek yağ sızıntısı riskini fark etti. Bu hatadan kaynaklandığı düşünülen en az 8 yangın raporu aldığını söyleyen şirket, herhangi bir yaralanma veya kaza olmadığını belirtti. Araçları alan bayiler, yağ ayırma bölmesinde hasar veya sızıntı olup olmadığını kontrol edecek ve eğer gerekiyorsa yağ ayırma muhafazasını ve contasını değiştirecek.

Ford ayrıca 2021-2022 F-150, 2022 Ford Maverick, Expedition, Lincoln Navigator, F-250, F-350, F-450 ve F-550 modellerinin bulunduğu toplamda 391.836 aracın elektrikli hidrolik fren sistemindeki yazılım hatası nedeniyle çağırdı. Kusurlu araç modellerini alacak Ford bayilerinin, entegre treyler fren kontrol modülünün yazılımını güncelleyeceği ifade edildi. Ford’un bugüne kadar yazılım hatasına dair 67 raporu bulunuyor, ancak geri çağırma sorununa ilişkin herhangi bir kaza veya yaralanma olmadığı aktarıldı.

Geçen hafta Ford, fren hidroliğindeki sorun yüzünden frenleme gücünü azaltabilecek 195 bin pikap ve SUV’yi geri çağırmıştı. Otomobil devi, hatalı araç sahiplerini 18 Nisan’dan itibaren bilgilendirmeye başlayacağını açıkladı.

2022 Ford Focus Fiyat Listesi ve Teknik Özellikleri

Buradan “2022 Fiat Egea Sedan Fiyat Listesi ve Teknik Özellikleri” inceleyebilirsiniz.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

“Ford Yüz Binlerce Aracını Geri Çağırıyor” için bir yorum

  1. Macit N. Bilen dedi ki:

    2021 Eco sport aracım otomatik şanzıman arızası sebebiyle orijinal şanzıman yağı gelecek bahanesiyle 15 gündür serviste yatıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.