1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Formula 1, Rusya GP’sinin İptal Edildiğini Açıkladı

Formula 1, Rusya GP’sinin İptal Edildiğini Açıkladı

Formula 1, Rusya GP’sinin şu anki şartlarda takvimde yer almasının mümkün olmadığını açıkladı.

Abone Ol google-news

AB’de Yeni Otomobil Satışları Nisanda Düştü

Formula 1, Rusya GP’sinin İptal Edildiğini Açıkladı

Formula 1 yönetimi, Rusya Grand Prix’sinin iptal edildiğini açıkladı. Rusya’ya sportif alanda bir yaptırım da motorsporlarının zirvesinden geldi. Formula 1 yönetimi, 23 – 25 Eylül’deki Rusya Grand Prix’sini takvimden çıkardığını açıkladı.

Formula 1, Rusya GP'sinin İptal Edildiğini Açıkladı

Formula 1’in resmi sitesinden yapılan açıklamada, “FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası, insanları birleştirmek ve ulusları bir araya getirmek için olumlu bir vizyonla tüm dünyadaki ülkeleri ziyaret ediyor. Ukrayna’daki gelişmeleri üzüntü ve şokla izliyor ve mevcut duruma hızlı ve barışçıl bir çözüm bulunmasını umuyoruz. Perşembe akşamı Formula 1; FIA ve takımlar sporumuzun konumunu tartıştı ve tüm ilgili paydaşların görüşü de dahil olmak üzere, mevcut koşullarda Rusya Grand Prix’sini düzenlemenin imkansız olduğu sonucuna varıldı” ifadeleri kullanıldı.


Formula 1 Türkiye GP Biletleri Yanlışlıkla Satışa Çıktı


Geçtiğimiz günlerde Formula 1’in resmi bilet satış sitesinde Rusya GP’nin kaldırıldığı ve 2022 Türkiye Grand Prix’si için sayfa açıldığı görülmüştü. Bu sezon planlamasında normal şartlarda yer alamayan Türkiye GP’nin bu gelişme ile birlikte Rusya’nın yerine yarış takvimine girebileceği iddiaları daha da güçlendi. Formula 1 yönetiminden veya İstanbul Park yönetiminden konu ile ilgili henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.

Otomobil haberlerini buradan inceleyebilirsiniz. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.