1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Haberi Olmadan Bir Araba Yerine İki Araba Almış!

Haberi Olmadan Bir Araba Yerine İki Araba Almış!

Bir internet sitesi üzerinden bulduğu arabayı almaya kara veren Buğra Yıldız isimli vatandaş aldığı aracın ekleme olduğunu öğrendi.

Abone Ol google-news

Rusya’da Faaliyetlerini Durduran Otomotiv Şirketleri

İkinci el aldığı arabanın ön tarafı 2012 model arka tarafı ise 2010 model çıktı. Haberi olmadan bir araba yerine iki araba almış!

İstanbul’da bir internet site üzerinden bulduğu aracı almadan önce kurumsal bir ekspertiz firmasına götürerek kontrol ettirdi. Yapılan kontrollerde aracın 7 parçasında boya ve 1 parçasında değişen olduğu söylendi. Ekspertize güvenerek aracı satın aldı.

Haberi Olmadan Bir Araba Yerine İki Araba Almış!

Haberi Olmadan Bir Araba Yerine İki Araba Almış!

Aracı aldıktan kısa bir süre sonra yakıt almak için akaryakıt istasyonuna giden kişi burada arabasının benzinli olmasına rağmen benzinli çalışanının dizel pompa taktığını gördü. Araç sahibi aracın benzinli olduğu konusunda uyardı. Yıldız, aracın yakıt deposu dizel yanıtını aldı.

Olayın ardından araç sahibi aldığı arabayı başka bir ekspertiz firmasına götürdü. Burada yapılan incelemelerin ardından aracın sadece iki kapısının orijinal olduğunu ve başka bir araçla birleştirildiğini öğrendi. Aracın ön kısmının 2012 model, arka kısmının ise 2010 model bir araca ait olduğu ortaya çıktı.

Haberi Olmadan Bir Araba Yerine İki Araba Almış!

Yaşadığı soku bir türlü üzerinden atamayan Buğra Yıldız ise ”Ben aracıma yakıt almaya gittiğim de pompacı bana dizel pompasının bu araca girdiğini söyledi. Ben bundan şüphelendim ve aracı bir özel servise götürdüm. Özel serviste ki usta bana aracınla ilgileniyorum satmak ister misin dedi. ‘Aracı inceleyebilirsin’ ağabey dedim. O da aracı incelemeye başladı. Bu sefer bana ‘aracın eklemesi var ekleme kaynak izleri var‘ dedi.

Araçta Orijinal Olan Tek Şey Sağ ve Sol Ön Kapı

Dolandırıldığını ve hukuki işlem başlattığını belirten Yıldız, konuyla ilgili ‘Araçta orijinal olan tek şey sağ ve sol ön kapı bunlardan da birinin camı orijinal, sadece camına kadar değiştirmişler aracı. Biz çok mağduruz. Bize yapılan dolandırıcılık. İşi yargıya taşıdık elimizden ne gelirse kendimizi savunacağız’ şeklinde konuştu.

Kaynak: https://t24.com.tr/haber/satin-aldigi-aracin-onu-2012-arkasi-2010-model-cikti-otomobilde-sadece-on-kapilar-orijinal,925543

Yarı Fiyatına Satışa Sunulan En Ucuz İkinci El Arabalar

İkinci El Araç Fiyatları Düştü! Ancak Satışları Etkilemedi!

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.