1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Honda Türkiye fabrikasının yeni sahibi belli oldu

Honda Türkiye fabrikasının yeni sahibi belli oldu

Honda Türkiye 2021 yılında Civic Sedan modelini ürettiği fabrikasındaki üretimini durduracağını açıklamıştı.

Abone Ol google-news

Mercedes-Benz, Manuel Vitesli Araç Üretimine Son Vereceği Tarihi Açıkladı

Honda Türkiye fabrikasının yeni sahibi belli oldu

Japon otomotiv devi Honda, Türkiye’deki üretim faaliyetini 2019 yılında yaptığı açıklamayla 2021 yılında durduracağını belirtmişti. Honda Türkiye, Gebze’de yer alan fabrikasının devrine dair açıklamada bulundu. Honda Türkiye fabrikasının yeni sahibi belli oldu.

Honda Türkiye fabrikasının yeni sahibi belli oldu

Honda, Türkiye’deki fabrikasında Civic Sedan modelini üretiyor. 1997 yılında marka burada ilk defa üretime başlamıştı. Yıllık 38 bin üretim adedi olan bu fabrikadaki çalışan sayısı ise 770 kişi olarak belirtiliyor.


Yeni Nesil Honda HR-V Tamamen Yenilendi!


Honda’nın bugün yaptığı açıklama;

Honda Türkiye A.Ş. Gebze’deki üretim tesislerini HABAŞ Topluluğuna devretmek üzere anlaşmaya varmıştır. Taraflar arasında varılan anlaşma neticesinde söz konusu taşınmazın teslim tarihi Eylül 2021’den sonra gerçekleştirilecektir.

1992 yılından beri Türkiye’de faaliyet gösteren Honda, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da müşterilerine pazarlama, satış ve satış sonrası operasyonları ile en kaliteli hizmeti sunmaya devam edecektir. Faaliyetlerine İstanbul’daki Genel Müdürlüğünde devam edecek olan Honda Türkiye A.Ş., etkin bayi ağı ile ülkemiz için değer yaratmayı sürdürecektir.


Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.