1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Honda ve Sony Birlikte Elektrikli Araç Üretecekler

Honda ve Sony Birlikte Elektrikli Araç Üretecekler

Japon otomotiv firması Honda ve Japon teknoloji devi Sony anlaştı. Yeni bir şirket kurmayı planlayan Sony ve Honda, birlikte elektrikli araçlar geliştirmek ve satmak için çalışacak.

Abone Ol google-news

1991 Model Tofaş Rekor Fiyata Satıldı

Honda ve Sony Birlikte Elektrikli Araç Üretecekler

Sony ve Honda Cuma günü, pille çalışan elektrikli araçlar geliştirmek ve satmak için bir araya geldiler. İki şirket yaptığı açıklamada, bu yıl ortak girişim kuracaklarını ve ilk modeli 2025’te satmaya başlamayı hedeflediklerini söyledi. Her iki şirketin başkanları Tokyo’da bir basın toplantısı düzenledi.

Honda ve Sony Birlikte Elektrikli Araç Üretecekler

Honda, ilk modelin üretiminden sorumlu olacak, Sony ise mobilite hizmet platformunu geliştirecek. Bu kapsamda, elektrikli araçların geliştirilmesi ve pazarlanması için bir ortak girişim kurulacak. ‘New Company‘ adını taşıyacağı belirtilen yeni şirketin yıl bitmeden kurulması bekleniyor.

Her şey planlandığı gibi giderse, Honda ve Sony ortaklığının ilk ürünü 2025 yılında yollara çıkması planlanan araç, Sony’nin geliştirdiği platformu kullanacak ve Honda’nın kendi fabrikalarında üretilecek.

Japon teknoloji devi Sony daha önce Vision-S 01 ve Vision-S 02 isimli iki farklı elektrikli otomobil konsepti tanıtmıştı.

Volvo, Elektrikli Otomobiller İçin Kablosuz Şarj Teknolojisi Duyurdu. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.