1. Anasayfa
  2. Otomobil Teknik Bilgileri
  3. İcralık Araba Nasıl Satın Alınır? Araç İhalelerine Katılım Nasıl Sağlanıyor?

İcralık Araba Nasıl Satın Alınır? Araç İhalelerine Katılım Nasıl Sağlanıyor?

İcra dairesinden araba almak isteyen herkes teminatını yatırdıktan sonra ihaleye katılabilirsiniz. İhaleyi kazanamadığınızda ise teminatınız geri iade edilir.

Abone Ol google-news

Motor Rektifiye Fiyatları 2022 – Motor Yenileme Nasıl Yapılır?

İcralık Araba Nasıl Satın Alınır? Araç İhalelerine Katılım Nasıl Sağlanıyor?

Sahibinden hacizli arabalar icradan nasıl ucuza alınır? İcradan araç nasıl alınır? İcralık araç ihalelerini çoğu kişi tarafından bilinen oldukça rağbet gören bir yatırım aracı olarak görülmektedir. İhalelerin tamamen devlet kontrolü ve güvencesi altında gerçekleşmektedir.

İcralık araba nasıl satın alınır? Araç ihalelerine katılım nasıl sağlanıyor?

İcralık araç ihalelerine katılmak için sadece nüfus cüzdanı (kimlik kartı) ve ihale katılım bedeli ile katılabilirsiniz. İsteğe göre ihaleye nakit parayla veya bankalardan aldığınız teminat mektubu ile katılabilirsiniz. Araçlar yediemin otoparklarında bulunuyor. Genellikle icralık araçlar ihale günü mezat salonlarına getirilir. İhaleler icra müdürü, tellal, yediemin otoparkı yetkilileri ve gerekirse polis eşliğinde gerçekleşiyor. İhalelerin gerçekleştiği alan 24 saat kameralarla izlenmektedir.

İhaleler, tellal’ın “Sattım, Satıyorum” cümlesi ile sonlanıyor. İhalenin bitmesinin ardından ihaleyi kazanan kişi bedeli önceden belirlenen resmi harç ve bedelleri ödeyerek araca sahip olursunuz. Aracı aldıktan sonra bilinenden farklı veya eksik arıza ya da özelliklerle karşılaşmanız halinde durum resmi mercilere bildirilir. Kişi bu durumlarda davanın feshini isteyerek satışı iptal edebilmektedir. Ödenen tüm tutarlar 7 iş günü içerisinde tarafınıza iade edilir.

İcralık Arabalar Nasıl Alınır?

Birtakım koşulları ve unsurları yerine getirmek suretiyle, icralık arabaları satın almak mümkün. İcradan araba satın alacak kişinin 18 yaşını doldurmuş olması ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekir. Kişini ihale teminatı vermesi ve ihale katılım formu doldurması gerekir.

  • Öncelikle icralık arabalar esatis.uyap.gov.tr adresinden takip edilmelidir.
  • Daha sonra nüfus cüzdanı ile beraber ihale katılım bedeli üzerinden icralık arabalar için ihaleye katılmak mümkün.
  • Hem nakit para hem de bankalar üzerinden alınacak olan teminat mektubu eşliğinde ihaleye katılım gösterilebilir.

İcralık Araba Satışıyla İlgili Sıkça Sorulan Sorular

1- Gerçek veya Tüzel Kişiler adına ihaleye katılacak olan kişiler Noterden onaylı İmza Sirküleri veya Vekaletname ibraz etmek şartıyla ihaleye katılabilirler.

2- Bir kişi açık artırma kurallarına riayet etmek şartı ile dilediği her ihaleye katılıp çok sayıda araç alabilir.

Güncel araba fiyatları için buraya tıklayınız. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.