1. Anasayfa
  2. Teknik Bilgiler
  3. İkinci El Araba Alırken Kilometre Önemli mi?

İkinci El Araba Alırken Kilometre Önemli mi?

İkinci el araba alacakların dizel ve benzinli motora sahip arabalarda da farklı tercihlerde bulunurlar.

Abone Ol google-news

Türkiye’de Kullanılan ve Üretimi Bitmiş Arabalar

İkinci El Araba Alırken Kilometre Önemli mi?

İkinci El Araba Alırken Kilometre Önemli mi? İkinci el arabada kilometre ne kadar önemli? Yüksek kilometreli araba alınır mı? Yüksek kilometreli araba kötü araba mı?

İkinci El Araba Alırken Kilometre Önemli mi?

İkinci el araba alırken bakılan detaylardan biride araç kilometresidir. Satılık ikinci el arabalarda genelde kilometresi düşük araçların fiyatlarının yüksek olduğu bilinmekte. Çünkü kilometresi yüksek olan araçların çok kullanıldığı için çok yıpranabileceğini gösteriyor. Bu nedenden dolayı araba alacakların ilk tercihi düşük kilometreli araçlar oluyor.

Otomobilde Kilometre Ne Demek?

Otomobillerde duymuş olduğunuz kilometre aslında size otomobilin ne kadar kullanıldığı hakkında bilgi veriyor. Araba alacaklar yüksek kilometreli araçların motor, şanzıman gibi motor parçalarının çok kullanıldığı için kullanım ömürlerinin bittiğini düşünerek yüksek kilometreli araç tercih etmiyorlar.

İkinci El Arabada İdeal Kilometrenin Ne Kadar Olması Gerekir?

Bir aracın kilometresinin yüksek veya düşük olmasının aslında hiçbir önemi yoktur. Çünkü düşük kilometreli araçlarında iyi ve kötüsünün olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Kurumsal güvence altında yapılmış ekspertiz raporları doğrultusunda yüksek puan olmuş otomobiller, yüksek km’de olsalar bile tercih edilebilir. Gerçek hayattan “dünyanın en yüksek kilometreli aracı” sayılabilecek bir örnekle devam edelim. 25 yıl boyunca Mercedes 200 D (124 W) kullanan Michael Nickl, toplamda 1.000.000 km yaptığı halde otomobilinin bakımlarını düzenli yaptırdığı için onu hala kullanabiliyormuş. Sonuç olarak aracın motoru yıpransa dahi bakımları yapıldığı taktirde kilometrenin yüksek veya düşük olması çokta önemli değil.

Arabanızın Gösterge Panelinde Yanan Arıza Lambaları Ne Anlama Geliyor?

Otomobil alacaklar otomobil yaşı ve kilometresi arasında da bir hesap yaparak. Yıllık olarak 20.000 kilometrenin üzerinde yol yapan araçlar ikinci kez düşünülür.

İkinci el araba alacakların dizel ve benzinli motora sahip arabalarda da farklı tercihlerde bulunurlar.

Kaç Kilometreye Kadar Benzinli Araç Alınır?

Standart bir benzinli arabanın yıllık olarak ortalama yapacağı kilometre 10.000 ile 15.000 arasındadır. Otomobil yaşıyla bağlantı kurarak aracın yıpranma oranını hesaplayabilirsiniz. Unutulmamalı ki bakımları zamanında yapılmış ve iyi kullanılmış. Yüksek kilometreli arabalar, bakımsız ve kötü kullanılmış düşük kilometreli arabalardan daha iyi durumda olabilir.

İkinci El Dizel Araç Kaç Kilometre Olmalı?

Dizel araçları genellikle yılla 30.000 ile 35.000 kilometre arasında yol yapanlar tercih eder. Bu nedenle dizel araçlarda da bakımlarının yapılması, iyi şekilde kullanılması ve ekspertiz raporların tam puan alabiliyor mu?

Bazı sürücüler ise yüksek kilometreli araçları piyasanın altında bir fiyata alınmasından dolayı tercih eder.

Araba Hangi Durumlarda Tekleme Yapar?

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.