1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Jaguar’dan Çip Krizi Kötüleşiyor Uyarısı

Jaguar’dan Çip Krizi Kötüleşiyor Uyarısı

Jaguar Land Rover (JLR) küresel çip krizinin kötüleştiği uyarısı yaptı.

Abone Ol google-news

1991 Model Tofaş Rekor Fiyata Satıldı

Jaguar’dan Çip Krizi Kötüleşiyor Uyarısı

İngiliz lüks otomobil üreticisi Jaguar Land Rover, küresel çip krizinin kötüleştiğini ve ikinci çeyrek satışlarının tahminlerin yüzde 50 altında kalacağını bildirdi.

Jaguar’dan Çip Krizi Kötüleşiyor Uyarısı

Jaguar Land Rover (JLR) küresel çip krizinin kötüleştiği uyarısı yaptı. Şirket böylece kriz nedeniyle üretimde kesintiye giden Çinli büyük otomobil üreticilerinin arasına katıldı.

SAIC Motor yılın ilk yarısı için otomobil satış hedefini yaklaşık 500 bin adet düşürürken Nissan’dan Volkswagen ve Hyundai’ye kadar birçok otomobil üreticisi çip sıkıntısı nedeniyle stokların azaldığı ve krizin bu yaz da devam edeceği uyarısı yapmıştı.


Yeni 2022 BMW 2 SERİSİ COUPE Özellikleri Açıklandı


Otomotivde pandemi nedeniyle Aralık ayında başlayan çip krizi, uygulanan karantinalar ve kısıtlamalar nedeniyle 2021 boyunca artarak devam etti. Danışmanlık firması AlixPartners Mayıs ayında, krizin otomobil satışlarında 110 milyar dolarlık kayba yol açacağını öngördü.


2021 RENAULT KANGOO Çarpışma Testi Yayınlandı


JLR’nin açıklaması sonrası şirketin iş ortaklarından Hintli Tata Motors’un hisseleri Mumbai’deki işlemlerde yüzde 10 düştü. JLR konu hakkında “çip krizi hala devam ediyor ve öngörüde bulunmayı zorlaştırıyor” açıklamasına yer verdi. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.