1. Anasayfa
  2. Otomobil
  3. Elektrikli SUV KIA EV9 Konsepti Tanıtıldı

Elektrikli SUV KIA EV9 Konsepti Tanıtıldı

Kia tamamen elektrikli SUV konsepti EV9’u Los Angeles Otomobil Fuarı kapsamında görücüye çıkardı.

Abone Ol google-news

1991 Model Tofaş Rekor Fiyata Satıldı

Elektrikli SUV KIA EV9 Konsepti Tanıtıldı

Kia’nın kısa süre önce tanıttığı elektrikli modeli EV6’dan sonra izleyeceği yolun sinyallerini veren konsept model EV9 tanıtıldı.

KIA EV9

Şirketten yapılan açıklamaya göre, keskin kenarlı dış hatların tasarımında doğada bulunan kristaller ve kayalardan ilham alınmış. EV6 gibi konsept EV9’da şirketin elektrikli araçlar için geliştirdiği Electric-Global Modular Platform (E-GMP) üzerinde inşa edilecek.

KIA EV9

Kia EV9 konseptinin uzunluğu 4930 mm, genişliği 2055 mm, yüksekliği 1790 mm, aks mesafesi ise 3100 mm olarak açıklandı.

KIA EV9

Kia EV9 ile ilgili batarya detayı verilmedi, ancak menzil hedefi 482 kilometre olarak açıklandı. Kia, tanıtımda “yeni nesil ultra hızlı şarj teknolojisi” tanımını kullandı. Bu teknoloji, EV9’un 30 dakikada yüzde 10’dan yüzde 80 doluma ulaşmasını sağlayacak.


Elektrikli SUV Konsepti HYUNDAI SEVEN Tanıtıldı


KIA EV9

Konsept aracın iç kısmında dışarıdaki keskin çizgilere yer verilmemiş. Araçta 27 inçlik sürücü bilgi ve multimedya ekranı birleşik halde yer alıyor.

KIA EV9

3 sıralı bir koltuk düzenine sahip olan araçta orta sıradaki koltuklar masaya dönüştürülerek 1. ve 3. sıra koltuklar karşılıklı olarak döndürülebiliyor. Alternatif olarak 3. sıra koltuklar tamamen geri dönerek bagajdan dışarısı izlenebiliyor.

KIA EV9

Aracın döşemelerin denizlerden toplanan balık ağları ve plastikler gibi geri dönüştürülmüş malzemeler kullanılmış. Ön tarafından bir havalandırma girişine ihtiyaç duymayan elektrikli aracın bu bölümünde yanmadığında görünmeyen aydınlatmalara yer verilmiş.


Yeni 2023 Kia Sportage Hybrid Özellikleri Açıklandı


KIA EV9

Araçta üretim versiyonunda olması beklenmeyen karşılıklı kapalı tasarımına yer verilmiş. Modelde ilgi çekici bir başka özellik ise tavan raylarının istenildiğinde içeri girmesi. Araçta dikiz aynaları yerin son dönemde yeni araçlarda görmeye alıştığımız kamera sistemi kullanılmış.

KIA EV9

Kia EV9’un üretim versiyonunun Hyundai Ioniq 7 ile benzer tarihlerde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu da 2024 yılına denk geliyor.

KIA EV9 Konsept tanıtım videosu. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.