1. Anasayfa
  2. Otomobil
  3. Koenigsegg’in İlk Dört Koltuklu Modeli Gemera Özellikleri

Koenigsegg’in İlk Dört Koltuklu Modeli Gemera Özellikleri

Koenigsegg’in İlk Dört Koltuklu Modeli Gemera Özellikleri Koenigsegg’in İlk Dört Koltuklu Modeli Gemera Özellikleri. Koenigsegg markasının ilk dört koltuklu modeline Gemera ismi verildi. Cenevre Otomobil Fuarı 2020 kapsamında düzenlenen etkinlikte tanıtılması bekleniyordu. Ancak etkinlik corona virüsü nedeniyle iptal edildi. Bu nedenle Koenigsegg markası da tanıtacağı araçları birçok marka gibi canlı yayınlarla tanıttı. Koenigsegg Gemera dört

Abone Ol google-news

2022 Hyundai Staria Türkiye’de: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Koenigsegg’in İlk Dört Koltuklu Modeli Gemera Özellikleri

Koenigsegg’in İlk Dört Koltuklu Modeli Gemera Özellikleri. Koenigsegg markasının ilk dört koltuklu modeline Gemera ismi verildi. Cenevre Otomobil Fuarı 2020 kapsamında düzenlenen etkinlikte tanıtılması bekleniyordu. Ancak etkinlik corona virüsü nedeniyle iptal edildi. Bu nedenle Koenigsegg markası da tanıtacağı araçları birçok marka gibi canlı yayınlarla tanıttı.

Koenigsegg Gemera dört koltuklu olmasına rağmen pek çok hiper otomobilden daha güçlü. Koenigsegg’in yeni aracı Gemera modelinin motor özelliklerine bakacak olursak. Firmanın ufak dev olarak adlandırdığı üç silindirli 2.0 litrelik çift turbolu motor ve üç adet elektrikli motor ile kombine edilmiş. Elektrik motorlarının birisi direkt olarak ön aksa diğer ikisi ise arka tekerleklerde bulunuyor.

Bu ünitenin ürettiği toplam güç ise Koenigsegg verilerine göre 1.700 beygir güç ve 3.500 Nm tork üretiyor. Araç bu ünite sayesinde 0-100 km/s hızlanma süresi 1.9 saniye sürüyor. Bu aracın azami hızı ise 400 km/s olduğu belirtiliyor.

Koenigsegg Gemera 800 voltluk bataryası ile tamamen elektrik motorlarını kullanarak 50 kilometre boyunca sürüş imkanı sunuyor. Aracın en dikkat çekici özelliği ise sadece elektrik enerjisi ile 300 km/s hıza çıkabiliyor. Koenigsegg aracı AWD, 4WS ve tork vektörü sistemleri ile donatarak yol tutuşunu da bir üst seviyeye çıkarmış.

Koenigsegg aracın kabininde de müşterilerini etkileyecek tasarımlar sunacak. Isıtmalı ve soğutmalı bardaklıklar, ön ve arka bilgi eğlence sistemi ekranları ve kablosuz şarj tablaları araç içerisindeki konforu artıran donanımlar olacak.

Firmanın CEO’su Christian von Koenigsegg aracı şu şekilde tanımlıyor: “Nihai performans her daim iki koltuklu modellerin dar alanlarına kalmıştı. Şimdiye kadar… Gemera kendisine ait bir segment yaratarak hem çevreci performansı hem de geniş yaşam alanı ile dikkat çekecek. Biz bu segmente Mega-GT adını veriyoruz.”

Koenigsegg Gemera sadece 350 adet üretilecek.

Koenigsegg’in İlk Dört Koltuklu Modeli Gemera Özellikleri

Koenigsegg’in İlk Dört Koltuklu Modeli Gemera Özellikleri

Koenigsegg Regera 0-400 km/s Dünya Rekorunu Kırdı

Koenigsegg Gemera Tanıtıldı

Tüm Zamanların En Çekici 100 Aracı

Koenigsegg’in İlk Dört Koltuklu Modeli Gemera

2021 Mercedes-Benz E-Serisi Özellikleri

Alfa Romeo Giulia GTA ve GTAm Özellikleri

2020 Audi A3 Teknik Özellikleri ve Fiyatı

2020 Skoda Octavia RS iV Tanıtıldı

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.