1. Anasayfa
  2. Otomobil Teknik Bilgileri
  3. Kuş Pisliği Araba Boyasına Zarar Veriyor mu?

Kuş Pisliği Araba Boyasına Zarar Veriyor mu?

Araç boyasına en çok zarar veren dış etkenlerin başında, kuş pislikleri gelir. Üstelik birkaç gün geçtikten sonra birde kurumuşsa araç boyasına daha çok zarar vermeye başlar.

Abone Ol google-news

Motor Rektifiye Fiyatları 2022 – Motor Yenileme Nasıl Yapılır?

Kuş Pisliği Araba Boyasına Zarar Veriyor mu?

Sıcak yaz aylarında aracımızı koyabileceğimiz kapalı bir otoparkımız yoksa bu durumlarda araç sahipleri araçlarını güneşten korumak için genellikle ağaç altlarına park ederler. Özellikle ağaç altına park edilen araçlarda gördüğümüz kuş pislikleri araç boyasında lekeler oluşmasına neden olabiliyor.

Kuş Dışkısı Araba Boyasına Zarar Veriyor mu?

Kuş pisliği otomobilin boyasına en büyük zarar veren durumlardan biridir. Özellikle aracın temizliğini yapmadan bu duruma aldırış etmeden hayatınıza devam ederseniz de işler beklediğinizden daha kötüye gidebiliyor. Aracınızın kaportasında kuş pislikleri bulunuyorsa, ilk olarak bu lekelerden en kısa zamanda kurtulmanız gerektiğini unutmamalısınız. Çünkü kuş pisliklerinin asitik bir yapıya sahip olmaları sebebiyle temizlenmediği taktirde aracın boyasına ciddi zararlar verebiliyor.

Eğer ki kuş pisliği kuruduysa, çıkarırken boyaya zarar vermemek için, öncelikle yumuşatmanız gerekir. Yumuşatmak için ilk olarak kuş pisliğinin üzerine bir miktar su dökmeniz yeterli olacaktır. Temizleyici ile yüzeyi temizledikten sonra, o alanda tortu kalmasını önlemek için iyice durulamalısınız.

Aracınızda böyle durumlarla karşılaşmamak için ağaç altlarından uzak durmanız tavsiye edilir. Ancak böyle bir durum söz konusu değilse aracınızda kuş pisliği varsa bir an önce müdahale etmeniz gerekir. Kuş pislikleri aracınızda ne kadar uzun süre kalırsa çıkarması bir o kadar zor olacaktır.

Buradan “2022 Yılında Ehliyet Almak İçin Ödemeniz Gereken Ücretler” inceleyebilirsiniz.

Buradan “Kick Down Nedir, Nasıl Çalışır ve Arızaları Nelerdir?” inceleyebilirsiniz.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.