1. Anasayfa
  2. Teknik Bilgiler
  3. Lastik Tamir Kiti Nasıl Kullanılıyor?

Lastik Tamir Kiti Nasıl Kullanılıyor?

Lastik tamir kitini hiç kullanmayanlar lastik tamir kitini nasıl kullanmalıdır.

Abone Ol google-news

Türkiye’de Kullanılan ve Üretimi Bitmiş Arabalar

Lastik Tamir Kiti Nasıl Kullanılıyor?

Lastik Tamir Kiti Nasıl Kullanılıyor? Araç sahiplerinin karşılaştıkları problemlerden biri de araç lastiğinin patlamasıdır. Bu problemi çözmek için ise patlayan lastiğin yerine yedek lastiğin takılması hem zahmetli hem de çok fazla zaman almaktadır. Bu problemi kolay ve zaman kaybetmeden lastik tamir kitini kullanarak halledilebilir. Lastik tamir kitini hiç kullanmayanlar lastik tamir kitini nasıl kullanmalıdır.

Lastik Tamir Kiti Nasıl Kullanılıyor?

Lastik tamir kiti çalışma prensibi lastiğin patlak yerinin hava ile temasını önleme prensibi ile çalışmaktadır. Lastik tamir kiti spreyi içinde bulunan basınçlı sıvı lastiğin hava kaçırmış olduğu yere geldiğinde hava ile temas etmesi halinde kauçuğa dönüşüp deliği tıkamaktadır. Ayrıca lastiğin kaybetmiş olduğu havayı lastik tamir kiti ile tekrar şişmesini sağlıyor.

Lastik tamir kiti kullanabileceğiniz araçlar arasında; bisikletler, motosikletler, otomobiller ve hafif ticari araçlar için kullanılmaktadır.

Lastik Tamir Kiti Nasıl Kullanımı

1- Lastik tamir kiti kullanmadan önce çok iyi bir şekilde çalkalanmalıdır.
2- Lastik tamir kitlerinin ucunda bulunan lastik siboplarına monte edilmesi için, monte parçası bulunur. Bu parçanın lastik sibop kısmına iyi bir şekilde takılmalıdır.
3- Spreye lastiğe basılır. Spreye basılırken dik olarak tutulmalı ve spreye içindeki sıvının lastiğe gittiği gözlemlenmelidir.
4- Spreye lastik şişene kadar basılmalıdır. Spreye tamamen basıldıktan sonra sıvının lastik içerisine yayılması için aracın hareket ettirilmesi gerekir.

Lastiklerinizin Ömrünü Uzatacak Tavsiyeler

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.