1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. LPG Otogaz Fiyatlarına Zam Geldi

LPG Otogaz Fiyatlarına Zam Geldi

LPG otogaza 23 Kasım tarihinden geçerli olmak üzere litre başına 19 kuruş zam geldi.

Abone Ol google-news

Benzin ve Motorine Bir Büyük Zam Daha Geldi

LPG Otogaz Fiyatlarına Zam Geldi

Akaryakıt ürünlerinde dolar kurundaki yükselişin etkisiyle zamlar sürüyor. EPGİS’ten yapılan açıklamaya göre “Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 23/11/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; LPG Otogazda 19 KRŞ/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.” denildi.

Zammın ardından İstanbul Avrupa yakasında LPG otogazın litre fiyatı 7,57 TL seviyesine yükselecek. Ankara’da ortalama LPG otogaz fiyatı 7,59 TL’ye, İzmir’de ise 7,43 TL’ye çıkacak.

AKARYAKIT FİYATLARININ HESAPLANMASI

LPG Otogaz Fiyatlarına Zam Geldi

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.


LPG ile benzin arasındaki makas daraldı, sektörü olumsuz etkiledi


Akaryakıt fiyatlarında uygulanan Eşel Mobil sistemiyle petrol fiyatları, döviz kuru ve uluslararası ürün fiyatlarındaki artış sonucunda yurt içi pompa fiyatlarında meydana gelen yükselişler, ÖTV ayarlamasıyla tüketiciye zam olarak yansıtılmadan dengelenmeye çalışılıyor. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.