1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. LPG Otogaz Pompa Fiyatlarına Yeni Zam Yolda

LPG Otogaz Pompa Fiyatlarına Yeni Zam Yolda

2 Kasım’da 49 kuruş zamlanan otogaza 25 kuruş daha zam geliyor. Zam pazartesi gecesi yürürlüğe girecek. Otogazda yıl başından bu yana yapılan zam yüzde 71’e ulaştı.

Abone Ol google-news

Benzinin Litre Fiyatı 23 Liraya Yaklaştı

LPG Otogaz Pompa Fiyatlarına Yeni Zam Yolda

Türk lirasının dolar karşısındaki değer kaybı, akaryakıtta zamları beraberinde getirmeye devam ediyor.

Akaryakıt sektörü kaynaklarından edinilen bilgiye göre, otogazın birim fiyatına 25 kuruş zam yapılması kararı alındı. Zamlı fiyat, 15 Kasım Pazartesi’yi Salı’ya bağlayan gece yürürlüğe girecek.

LPG Otogaz Pompa Fiyatlarına Yeni Zam Yolda

Ekim ayında 93 kuruş zamlanan LPG’ye 2 Kasım’da 49 kuruş daha zam gelmişti. Böylece LPG’de bir buçuk aylık dönemdeki toplam zam 1,69 TL’ye ulaştı.


TOGG CEO’su Açıkladı: Yeni Model Çalışmaları Başladı


Benzin ve motorin gibi otogazda da özel tüketim vergisi (ÖTV) eşel mobil sistemi kapsamında sıfırlandığı için zamlar doğrudan pompa fiyatına yansıyor.

LPG Otogaz'a Pompa Fiyatlarına Yansıyacak Şekilde Zam Geldi

2 Ekim’de 71 kuruş zamlanan LPG’ye 21 Ekim’de 22 kuruş daha zam gelmişti. Otogazın litre satış fiyatı İstanbul’da ortalama 6,92 TL, Ankara’da 7 TL, İzmir’de ise 7,03 TL civarında bulunuyor. Fiyatlar iller, ilçeler ve akaryakıt şirketleri arasında farklılık gösteriyor. İstanbul’da 1 Ocak 2021 tarihinde otogaz fiyatı yaklaşık 4,05 TL seviyesindeydi. 11 aydaki zam oranı yüzde 71 oldu.

Kaynak: Sözcü 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.