1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. MTV 2021 İkinci Taksit Son Ödeme Tarihi Ne Zaman?

MTV 2021 İkinci Taksit Son Ödeme Tarihi Ne Zaman?

2021 yılına ait motorlu taşıtlar vergisi (MTV) ikinci taksit ödeme dönemi bugün itibarıyla başladı.

Abone Ol google-news

Mercedes-Benz, Manuel Vitesli Araç Üretimine Son Vereceği Tarihi Açıkladı

MTV 2021 İkinci Taksit Son Ödeme Tarihi Ne Zaman?

Gelir İdaresi Başkanlığının (GİB) internet sitesinde yer alan duyuruda, söz konusu vergilerin ödeme detaylarına ilişkin bilgilere yer verildi. Buna göre, 2020’de elde edilen gelir unsurlarına ilişkin gelir vergisi ve 2021’e ait MTV’nin ikinci taksit ödeme dönemi bugün başlarken, ödemeler için son gün 2 Ağustos 2021 (31 Temmuz 2021 resmi tatile rastladığı için) olarak belirlendi.

MTV 2021 İkinci Taksit Son Ödeme Tarihi Ne Zaman?

Gelir vergisi ve MTV ödemeleri, GİB’in internet sitesi üzerinde bulunan İnteraktif Vergi Dairesi uygulaması üzerinden veya GİBMOBİL uygulamasıyla mobil telefonlardan 02.00-23.45 saatlerinde ödenebilecek.


2021 Yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) Oranları Tablosu


Anlaşmalı bankaların kredi kartları, banka kartları ya da yabancı ülkede faaliyet gösteren bankaların kredi kartları, banka kartları ve diğer ödeme yöntemleri ile ödeme mümkün olacak.

MTV 2021 İkinci Taksit Son Ödeme Tarihi Ne Zaman?

Ödemeler ayrıca anlaşmalı bankaların şubelerinden, alternatif ödeme kanallarından (internet ve telefon bankacılığı ve mobil bankacılık gibi), PTT iş yerlerinden ve tüm vergi dairelerinden de yapılabilecek.


Yeni 2022 KIA SPORTAGE Özellikleri Açıklandı


MTV ödemesi için mükellefler, İnteraktif Vergi Dairesinin internet sitesinde “Hızlı Ödeme” bölümünden şifre girişi yapmadan “MTV Ödeme” alanına sadece plaka ve TC kimlik numarası bilgilerini girerek borçlarını görüntüleyip ödeyebilecekler. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.