1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Nissan Çip Krizi Nedeniyle 2 Fabrikasında Üretimi Durduracak!

Nissan Çip Krizi Nedeniyle 2 Fabrikasında Üretimi Durduracak!

Japon otomobil devi Nissan, yarı iletken kıtlığı nedeniyle bu ay Meksika’da faaliyetlerini askıya almayı planlıyor. Nissan çip tedarik sıkıntısı nedeniyle 2 fabrikasında üretimi durdurma kararı aldı.

Abone Ol google-news

Mercedes-Benz, Manuel Vitesli Araç Üretimine Son Vereceği Tarihi Açıkladı

Nissan Çip Krizi Nedeniyle 2 Fabrikasında Üretimi Durduracak!

Dünyayı sarsan çip krizi, otomobil markalarını vurmaya devam ediyor. Otomotiv sektörünü ciddi şekilde etkileyen çip krizi, birçok markanın üretimini sekteye uğrattı.

Japon otomobil üreticisi Nissan, Meksika birimi çarşamba günü yaptığı açıklamada, yarı iletken çip kıtlığını yönetmek için gereken üretim ayarlamaları nedeniyle Ekim ayında iki Meksika tesisinde birkaç günlüğüne geçici iş durdurmaları gerçekleştireceğini söyledi.

Nissan Çip Krizi

Nissan’ın şirket merkezi Aguascalientes eyaletindeki 2. fabrikasındaki operasyonlarını Ekim ayında 11 gün süreyle durduracağını ve Morelos eyaletindeki CIVAC tesisinin 8 gün süreyle durdurulacağını söyledi.

Latin Amerika’nın en büyük iki ekonomisi olan Brezilya ve Meksika’daki otomotiv üretiminin Eylül ayında sektör genelindeki yarı iletken çip sıkıntısı ve Meksika’daki demiryolu blokajları nedeniyle düşüşe geçmesiyle gerçekleşti.


Yeni NISSAN TOWNSTAR Özellikleri Açıklandı


Nissan, “Bunun yerel ve küresel olarak otomotiv endüstrisi üzerindeki etkisini en aza indirmek için üretim sürecimizde ayarlamalar yapmaya devam ediyoruz” diyen Nissan, üretimi geri kazanmak ve distribütörlere ve müşterilere araç teslimatında başarılı olmak için çalıştığını da sözlerine ekledi. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.