1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Nürburgring Pistinde Korkunç Kaza Haberi Geldi!

Nürburgring Pistinde Korkunç Kaza Haberi Geldi!

Nürburgring’de meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 7 kişi yaralandı.

Abone Ol google-news

Benzin ve Motorine Bir Büyük Zam Daha Geldi

Nürburgring Pistinde Korkunç Kaza Haberi Geldi!

Dünyanın en ünlü pistlerinden olan Nürburgring’de 4 Ekim Pazartesi gerçekleştirilen açık pist etkinliğinde Almanya’dan gelen habere göre pistin 21 kilometrelik bölümünde zincirleme kaza oldu.

Kaza, bir aracın mekanik bir arıza nedeniyle pistte soğutma sıvısı sızdırmaya başlaması ve bu durumu pist yetkililerine haber verememesi nedeniyle diğer birçok aracın lastiklerinin soğutma sıvısıyla kaplanmasıyla yol tutuşu özelliğini kaybetmesinden ötürü kontrollerini kaybetmelerine ve kaza yapmalarına neden oldu.

Nürburgring Pistinde Korkunç Kaza Haberi Geldi!

Olayın görgü tanığı R&T ile konuştu ve olanları onların bakış açısından ortaya koydu. Tanığa göre, bir Porsche 911 GT3 arızalanmasıyla birlikte soğutma sıvısını sızdırmaya başladı. Bergwerk dönüşünden hemen sonra, start-finiş çizgisinden yaklaşık 5,5 mil (8,85 km) uzakta bir çekici tarafından kurtarılmak üzere pistin kenarına çekildi. Bu arada çok sayıda araç, soğutma sıvısının pistte kalması sonucu kontrolünü kaybetmeye başladı ve kazaya neden oldu. Bir Mazda MX-5 aynı virajdan çıkarak kontrolünü kaybetti ve çekici araca çarptı. Yakıt deposunun patladığı bildirildi. Birkaç sürücünün kişisel yangın söndürücülerle yardıma koştukları bildirildi.


Türkiye’de En Çok Satılan Araçları Listeledik! Markaların İlk 9 Aylık Satış Rakamları


Kazadan kısa bir süre sonra ise halka açık pist kapatıldı. Sürücüler Adenau girişinden çıkarıldı. Hayatını kaybeden sürücünün, uzun süredir Nürburgring’i ziyaret eden bir isim olduğu da ifade ediliyor. Ayrıca, pist günlerinde yeterli pist yetkilisi bulundurmadığı eleştirilerini almaya başladı.

Kaynak: TheDrive 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.