1. Anasayfa
  2. Otomobil Fiyatları
  3. Ön Sipariş Veren Müşterilerine Yüzde 30 İndirim Sundu

Ön Sipariş Veren Müşterilerine Yüzde 30 İndirim Sundu

Markanın Amerika haricindeki ilk üretim tesisi olan Çin, Şangay fabrikasında Model Y modelinin üretimi başladı.

Abone Ol google-news

Sıfır Km Fiat Egea Mayıs 2022 Fiyat Listesi

Ön Sipariş Veren Müşterilerine Yüzde 30 İndirim Sundu. Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, Çin’deki fabrikasında ilk defa Model Y üretmeye başlamasının ardından, bu modelin ön sipariş ücretinde yüzde 30 indirim yaptı.

Ön Sipariş Veren Müşterilerine Yüzde 30 İndirim Sundu

Ön Sipariş Veren Müşterilerine Yüzde 30 İndirim Sundu

Tesla’nın açıkladığı bu fiyatlar markanın ağustos ayında belirttiği fiyatların neredeyse 3’te biri seviyesinde. Ön satışına başlanan otomobilin uzun menzilli versiyonunun fiyatı 52 bin 74 dolar. Aracın performans donanımlı olan versiyonunun fiyatı ise 57 bin 235 dolar. Fiyatlarda olan bu indirim Çin gibi dünyanın en büyük otomotiv pazarı pozisyonunda olan bir ülkenin Model Y’ye olan talebin yüksek olmasını sağlayabilir.

Model Y, Şangay fabrikasında üretilen ikinci model pozisyonunda. İlk üretilen otomobil olan Model 3 ise ilk defa 2019 yılı aralık ayında satışa sunulmuştu. Tesla’dan yapılan açıklamada ise Çin üretimi Model Y’ler kısa süre içerisinde müşterilerle buluşacak. Aracın uzun menzilli versiyonları için bu süre ocak ayı olarak gösterilirken Performance donanımlı model yılın ilk çeyreğinde müşterilerle buluşacak.

Ön Sipariş Veren Müşterilerine Yüzde 30 İndirim Sundu

Ancak Şangay, Pudong’daki bir Tesla showroomundaki personel South China Morning Post’a verdiği demeçte, müşterilerin Model Y araçlarını almak için şubat ayı sonuna kadar beklemek zorunda kalacaklarını söyledi. Wedbush analisti Daniel Ives aralık ayında yaptığı açıklamada, Tesla’nın Çin’den gelen ‘dikkat çekici yüksek talep nedeniyle bir milyon araç teslim edebileceğini ve bunun küresel satışlarının yüzde 40’ını oluşturabileceğini söyledi. Marka kasım ayında Çin’de 22 bin adet Model 3 satışı gerçekleştirdi.

Tesla, Dünyanın En Büyük Supercharger İstasyonunu Açtı!

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.