1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. BMW, Otomobillerdeki Bardaklıklar Yüzünden Dava Edildi

BMW, Otomobillerdeki Bardaklıklar Yüzünden Dava Edildi

Bardak tutuculara dökülen sıvının orta konsoldan sızabileceği, elektronik aksamları bozabileceği ve hava yastıklarını tetikleyebileceği iddiasıyla BMW aleyhine Amerika Birleşik Devletleri’nde toplu dava açıldı.

Abone Ol google-news

1991 Model Tofaş Rekor Fiyata Satıldı

BMW, Otomobillerdeki Bardaklıklar Yüzünden Dava Edildi

BMW, oldukça ilginç bir tazminat davasıyla karşı karşıya. Geçtiğimiz haftalarda müşteriler, BMW X7’nin bardaklıkları yüzünden Kaliforniya mahkemesine başvurdu ve 5 milyon dolarlık dava açtı.

BMW, Otomobillerdeki Bardaklıklar Yüzünden Dava Edildi

Davanın detayları ve bardaklıkla ilgili iddialar bir hayli ilginç. Mahkeme kayıtlarında yer alan bilgilere göre, kullanıcıların büyük bir kısmı, bardaklıkların “ıslanmasının” sorun yarattığını ifade ediyor.

Müşteriler, bardaklıktan sızan sıvıların bardaklığın içerisindeki açıklıktan SRS (hava yastığı) modülüne ait kablolara ulaştığını ve hava yastıklarının düzgün çalışmasını engellediğini belirtiyor.


Otomobil Fiyatlarında Düşüş Yaşanacak Mı?


Davayı açan BrightK Consulting şirketi, pek çok BMW aracında benzer bir sorunun olduğu görüşünde. Davacının avukatı Hovanes Margarian, aracın bu şekilde tasarlanmasının tamamen yanlış olduğunu ifade ediyor.

Islanan kabloların sorun yaratması nedeniyle tamircilerin yolunu tutan müşteriler, yaklaşık 2 bin dolar ödemek zorunda kalıyor. Avukatlara göre BMW, buradan tamamen haksız kazanç elde ediyor. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.