1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Otomobiller İçin Virüs Engelleyen Maske Geliştirdi!

Otomobiller İçin Virüs Engelleyen Maske Geliştirdi!

Kurumaku, ilk olarak Japonya’daki Honda N-Box Kei otomobili için vergiler hariç 6,400 yen (459 TL) fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

Abone Ol google-news

Nisan Ayında Trafiğe Kaydı Yapılan Araç Sayısı Açıklandı

Honda, Otomobiller İçin Virüs Engelleyen Maske Geliştirdi! Honda, COVID-19 salgını ile birlikte kullanmaya başladığımız maskeleri otomobillere uyarladı. Şirket, virüslere karşı etkili olacak kabin hava filtresi geliştirdi. Honda’nın geliştirdiği bu kabin hava filtresi sayesinde araç içindeki sürücü ve yolcular dışarıdan gelebilecek olan virüslerden korunacak. Bu filtre adeta bir maske gibi virüsleri filtreleyerek etkisiz hale getirecek.

Araç içi havalandırma kapaklarının üstüne takılacak olan, Kurumaku adı verilen filtreler dışarıdan gelen havayı filtreleyecek.

Otomobiller İçin Virüs Engelleyen Maske Geliştirdi!

Peki Kurumaku nasıl çalışır? Filtre sistemi oldukça basit bir temelle çalışıyor. Kurumaku’nun özel yüzeyine çarpan damlacıklar küçülüyor. Bu damlacıkların içinde bulunan bakteri ve virüslerin bozulması sağlanıyor. Bu teknolojide araçların paslanmasını da önlemekte kullanılan çinko fosfat kullanılıyor.

Diğer otomobil markaları tarafından sunulan ve 0,3 mikrondan büyük virüslerin ve diğer partiküllerin girişini önleyen CN95 filtrelerinin aksine, Kurumaku ise virüsleri kabin içinde etkisiz hale getiriyor.

Otomobiller İçin Virüs Engelleyen Maske Geliştirdi!

Otomobiller İçin Virüs Engelleyen Maske Geliştirdi!

2021 Yılında Türkiye’de Satışa Sunulacak Otomobiller

Honda’ya göre filtrelerin takılmasının ardından 15 dakika içinde, hava dolaşımına kapılmış olan virüslerin yüzde 99,8’i ortadan kaldırılabilecek. Yüzeydeki virüslerin ise 24 saat içinde temizleniyor. Bu malzemenin yılda bir veya her 15.000 kilometrede bir değiştirilmesi gerektiği de belirtiliyor.

Kurumaku, ilk olarak Japonya’daki Honda N-Box Kei otomobili için vergiler hariç 6,400 yen (459 TL) fiyat etiketiyle satışa sunulacak. İlerleyen süreçte ise Honda araçlarında kademeli olarak kullanılabilir hale getirilecek.

Kaynak: https://www.motor1.com/news/463933/honda-car-face-mask-virus/

2021 Nissan Juke Türkiye’ye Geleceği Tarih Belli Oldu!

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.