1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Paris’te Bazı Sokaklarda Hız Limiti 30 km/s Oldu!

Paris’te Bazı Sokaklarda Hız Limiti 30 km/s Oldu!

Fransa’nın başkenti Paris’te, otomobiller için flaş bir karara imza atıldı. Yapılan açıklamaya göre, Pazartesi gününden itibaren uygulanacak karar ile kentin caddelerinde en fazla 30 km/s hız yapılabilecek.

Abone Ol google-news

Benzinin Litre Fiyatı 23 Liraya Yaklaştı

Paris’te Bazı Sokaklarda Hız Limiti 30 km/s Oldu!

Fransa’nın başkenti Paris’te, otomobillere hız sınırı getirildi. Fransız yetkililer, belirlenen 30 km/s hız limitinin, Pazartesi gününden itibaren Paris sokaklarını daha güvenli, daha sessiz ve daha temiz hale getireceğini umuyor.

Paris'te Bazı Sokaklarda Hız Limiti 30 km/s Oldu!

Kentin belediye başkan yardımcısı David Belliard, yaptığı açıklamada, kentte yürümeyi, bisiklete binmeyi ve toplu taşıma kullanımını teşvik etmek istediklerini söyledi. Belliard, yeni hız sınırının kirliliği, gürültüyü ve kaza sayısını ciddi oranda azaltmaya yardımcı olması gerektiğini söyledi.

30 km/s limiti halihazırda Paris’in toplam yüz ölçümünün yüzde 60’ı için geçerliydi, fakat yeni alınan karar ile söz konusu hız sınırı tüm kenti kapsayacak. Yapılan açıklamaya göre, kentin ünlü Şanzelize Caddesi gibi birkaç ana caddede, hız sınırı 50 km/s’de kalacak şekilde muaf tutulacak.

7 Koltuklu Aile Aracı: DACIA JOGGER Ortaya Çıktı

2020’de ikinci altı yıllık görev süresine başlayan Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo, ilk döneminde kilometrelerce yeni bisiklet yolları inşa etmesi, eski teknoloji dizel otomobilleri yasaklaması ve birçok noktaya otomobil girişini yasaklaması ile biliniyor. Fransa’da Paris haricinde Bordeaux, Strasbourg ve Toulouse kentlerinde de otomobillere 30 km/s hız sınırı uygulanıyor.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.