1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Petrol Fiyatlarındaki Düşüş Akaryakıtta Büyük İndirim Bekleniyor

Petrol Fiyatlarındaki Düşüş Akaryakıtta Büyük İndirim Bekleniyor

Petrol Fiyatlarındaki Düşüş Akaryakıtta Büyük İndirim Bekleniyor Petrol Fiyatlarındaki Düşüş Akaryakıtta Büyük İndirim Bekleniyor Petrol fiyatlarındaki sert düşüşün ardından akaryakıt fiyatında salı gecesini çarşambaya bağlayan gece beklenen 25 kuruşluk indirim beklentisi daha da arttı. Uluslararası fiyatların şu anki seviyelerde kalması durumunda benzinde salı gecesi 70 kuruş, motorinde 60 kuruş indirim bekleniyor. Petrol Fiyatı Yüzde 30

Abone Ol google-news

Renault’un Rusya’daki Varlıkları Rus Devletine Devredildi

Petrol Fiyatlarındaki Düşüş Akaryakıtta Büyük İndirim Bekleniyor

Petrol Fiyatlarındaki Düşüş Akaryakıtta Büyük İndirim Bekleniyor

Petrol fiyatlarındaki sert düşüşün ardından akaryakıt fiyatında salı gecesini çarşambaya bağlayan gece beklenen 25 kuruşluk indirim beklentisi daha da arttı. Uluslararası fiyatların şu anki seviyelerde kalması durumunda benzinde salı gecesi 70 kuruş, motorinde 60 kuruş indirim bekleniyor.

Petrol Fiyatı Yüzde 30 Düştü

Üç yıldır petrol piyasaları konusunda uyum içinde çalışan Suudi Arabistan ve Rusya anlaşmazlığa düştü. Rusya, OPEC’in istediği üretim kesintisini yapmadı. Suudi Arabistan bunun üzerine petrol ihracatında fiyat indirimine gitti. Ayrıca üretimini artıracağı iddia edildi.

Petrol fiyatları, anlık olarak takip ediliyor. Petrol fiyatları son 4 yılın en düşük seviyesine geriledi ve yaklaşık yüzde 27 kayıpla işlem görüyor.

Cuma 50,45 dolara kadar çıkan Brent petrolün varil fiyatı, günü 45,27 dolar seviyesinde tamamladı. Brent petrolün varili saat 09.00 itibarıyla kapanışa göre yüzde 26,7 azalışla 33,20 dolardan işlem gördü. Aynı dakikalarda Batı Teksas türü (WTI) ham petrolün varili 29,46 dolardan alıcı buldu.

Brent petrolün varil fiyatı dün gece en düşük 31,27 dolara, WTI tipi petrolün varil fiyatı da en düşük 27,34 dolara kadar geriledi. Böylece her iki petrol türünün varil fiyatı 12 Şubat 2016’dan beri en düşük seviyesini kaydetti.

Geçen hafta küresel borsalarda görülen satış baskısına petrol savaşı ekleniyor.  Son üç yılda petrol piyasaları konusunda uyum içinde çalışan Suudi Arabistan ve Rusya anlaşmazlığa düştü. Cuma günü Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı ham petrol üreticisi ülkelerin (OPEC+) zirvesinde Rusya ile yürütülen müzakerelerde istediği sonuca ulaşamayan Suudi Arabistan petrol ihracatında fiyat indirimine gitti. Bunun yanında üretimini de artırmaya hazırlandığı iddia edildi.

OPEC ülkeleri petrol fiyatlarındaki korona virüs kaynaklı düşüşün dengelenmesi amacıyla 2020 sonuna kadar petrol üretiminde günde 1,5 milyon varil kesintiye gitme kararı almıştı. OPEC ülkeleri, kararın uygulamaya konulması için Cuma günü Rusya’yla görüştü. Rusya’nın mevcut OPEC+ üretim kesintisinin uzatılmasını desteklediği ancak kesintinin artırılmasını kabul etmediği açıklandı. Toplantının sonuçsuz kalması nedeniyle cuma günü ham petrol fiyatları 45 dolar seviyesine gerilemişti. Bu, 2017 yılından beri gelinen en düşük seviyeydi.

Türkiye’de 2020 Yılın Otomobili Finalistleri Belli Oldu

2020’nin En Çok Satan Otomobilleri Belli Oldu

Yerli Otomobilin Üretim Yeri Belli Oldu

BMW Yeni Logosunu 23 Yıl Sonra Tanıttı

A101’de Satılacak Otomobil Ürünleri

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.