1. Anasayfa
  2. Otomobil
  3. Polestar O2 Tanıtıldı: Üstü Açılabilen, Tamamen Elektrikli Konsept Otomobil

Polestar O2 Tanıtıldı: Üstü Açılabilen, Tamamen Elektrikli Konsept Otomobil

İsveçli elektrikli otomobil üreticisi Polestar, Polestar O2 adlı yeni üstü açılır roadster konseptini duyurdu. Los Angeles’ta görücüye çıkan Polestar O2, Tesla Roadster’a rakip olabilecek bir üstü açılabilir bir model.

Abone Ol google-news

2022 BMW X1 Fiyat Listesi ve Teknik Özellikleri

Polestar O2 Tanıtıldı: Üstü Açılabilen, Tamamen Elektrikli Konsept Otomobil

Volvo ve Çinli Geely’nin ortak girişimi olan elektrikli otomobil üreticisi Polestar, yeni konseptini tanıttı. Volvo tarafının dikkat çeken gelecek adımlarından birisi olan Polestar, yeni görücüye çıkardığı konsept modeli Polestar O2 ile ses getirmeyi başardı.

Polestar O2

İki yıl önce dört kapılı fastback formundaki Precept konseptini görücüye çıkaran Polestar bu kez O2 isimli çalışmayla karşımızda. Tasarım konusunda Precept’in yolundan ilerleyen Polestar O2 konsepti, oldukça etkileyici bir convertible. Konseptin modelin ismi oksijeni simgeliyor.

Polestar O2

Açılabilir hardtop tavana sahip iki kapılı bir model olan Polestar O2’de 2+2 koltuk düzeni bulunuyor. Polestar O2 konseptinin tavanı büyük oranda camdan oluşuyor. Böylelikle kapalı halde bile ferah bir yaşam alanı sunuyor. Precept/5 platformu üzerine inşa edilen otomobilin aks mesafesi 2792 mm. Son derece agresif görünen otomobilin ön bölümünde hokey sopasını anımsatan aydınlatmalar dikkat çekiyor. Yandan baktığımızda ise geniş çamurluklar, büyük tekerlekler ve kameralar göze çarpıyor.

Polestar O2

O2’nin dış tasarımı, hem estetik hem de aerodinamik olarak havacılık tasarımından açıkça etkilenmiştir. O₂, tuhaf kanatlara veya spoylere başvurmak yerine, tekerlek davlumbazlarında entegre hava kanallarına ve hava kanatları görevi gören arka lambalara sahip.

Polestar O2

İçeride, konsolda 15 inçlik bir dikey dokunmatik ekran ve üç kollu direksiyonun hemen arkasında küçük bir dijital gösterge paneli bulunuyor. Görünüm çok minimalist ama yine de lüks. Bu konsept modelde belki de şimdiye kadar hiçbir otomobilde görmediğimiz bir detay var. Polestar O2’de arka koltukların hemen gerisinde bir de drone mevcut. Bu drone, aracı 90 km/s hıza kadar takip edebiliyor. Kaydettiği görüntüler O2 konseptindeki büyük ekran vasıtasıyla düzenlenip paylaşılabiliyor.

Nissan Juke Hybrid Tanıtıldı yazımızı buradan inceleyebilirsiniz. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.