1. Anasayfa
  2. Otomobil
  3. Renault Captur Özellikleri Açıklandı

Renault Captur Özellikleri Açıklandı

B SUV pazarının öncüsü olan Renault Captur, lanse edildiği 2013 yılından bu yana 1,2 milyon satış adedine ulaşarak hem Fransa hem de Avrupa’da, segmentinde kısa sürede lider oldu. Renault Captur, 2018 yılında dünyada 230 bin satış adedi gerçekleştirerek lider konumunu sürdürdü.

Abone Ol google-news

Yeni 2023 BMW 3 Serisi Tanıtıldı: İşte Özellikleri

Renault Captur Özellikleri Açıklandı

Yeni Captur tasarım olarak selefinden farklı ön tarafta SUV biraz daha geniş bir ızgaraya ve tampona entegre edilmiş hava girişlerine sahip. Değişikliklerin çoğunluğu farlarda yapılmış. C şeklindeki sürüş farları ile şimdi yeni Renault modellerine benziyor. Farlar Clio’yu andırıyor. LED farlar standart olarak sunuluyor. Yeni Captur selefine göre daha kaslı görünüyor.

Renault Captur

Arkada yeni Captur’un dışa doğru bölünmüş arka stop lambaları bulunuyor. Stop lambaları da C şeklinde tasarlanmış. Lambalar bagaj kapağındaki kenarlarda yanıyor. Model yazısı Renault logosunun altında kalıyor.

Renault Captur

Yeni Renault Captur yeni büyüyen boyutları uzunluğu 11 mm artarak 4.23 metre ile neredeyse Volkswagen T-Roc kadar uzun, genişliği 1.78 metre, yüksekliği 1.57 metre ve dingil mesafesi 2 mm artarak 2.63 metreye sahip. Yeni Captur daha büyük bir bagaja sahip. İlk Captur’dan 81 litre daha fazla olan 536 litre bagaj hacmine sahip.

Renault Captur

Renault, yeni Captur modelinin iç mekanını tamamen yeniden inşa etti. Yeni koltuklar, yeni direksiyon simidi elinize iyi oturuyor,  ve çok işlevli düğmelerle donatılmış. Küçük SUV ikinci nesil yeni bir bilgi-eğlence ile geliyor. ” EasyLink ” sistemi önceki “R-Link” bilgi-eğlence sisteminin yerini alıyor ve zaten Apple Carplay ve Android Auto ile seri halinde geliyor. Ekran boyutu 7 ile 9,3 inç arasında değişiyor. Captur ayrıca serbest hareketli orta konsolu Clio’dan alıyor. Sürücü ve ön yolcu arasındaki alanı hoş bir şekilde havalandırıyor.

Renault Captur

Yardım sistemlerinde bile Renault Captur’u yeniliyor. Diğer şeylerin yanı sıra, bir trafik sıkışıklığı asistanı, adaptif cruise control sistemi ve trafik işareti tanıma, modelin ikinci nesline taşınıyor.


Yeni Renault Taliant Özellikleri Açıklandı


Piyasaya sürülen Captur için üç benzin ve iki dizel seçeneği mevcut olacak. Giriş Clio’dan bilinen, 1.0 üç silindirli yeni bir TCe 100 olarak, motor 100 hp ve 160 Nm tork üretiyor. Beş ileri manuel şanzıman eşlik edecek. Daha fazla performans istiyorsanız, TCe 130 GPF’yi kullanın. 130 beygir gücünde motoru 240 Nm tork üretiyor. Standart olarak manuel altı vitesli şanzıman ve opsiyonel olarak yedi vitesli çift kavramalı şanzıman sunuluyor.

Renault Captur

En iyi model 155 hp TCe ve 270 Nm tork üretiyor. Dizel olarak her iki model 1.5 litrelik dört silindirli 95 hp ve 240 Nm tork üretiyor. Bir üst versiyon 115 hp ve 260 Nm tork üretiyor. Her ikisi de altı vitesli bir manuel şanzımanla standart olarak geliyor, 115 beygir gücündeki motor ayrıca yedi vitesli çift kavramalı şanzımanla birleştirilebilir. 2020 yılında Renault, Captur’un hibrit versiyonunu eklemek istiyor.



 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.