1. Anasayfa
  2. Araba Çarpışma Testi
  3. Renault Duster, Çarpışma Testinde 0 Yıldız Aldı

Renault Duster, Çarpışma Testinde 0 Yıldız Aldı

Ülkemizde uygun fiyatlı olması nedeniyle en çok tercih edilen modellerden biri olan Duster, bazı yurt dışı ülkelerinde Renault logosu altında satılıyor. 

Abone Ol google-news

Yeni Renault ZOE Çarpışma Testi

Renault Duster, Çarpışma Testinde 0 Yıldız Aldı

Brezilya üretimi Renault Duster, çarpışma testinde “0” yıldız aldı. Uygun fiyatlı SUV’ler arasında yer alması sebebiyle ülkemizde en çok satan araçlar arasında yer alan Dacia Duster modeli bazı ülkelerde Renault amblemi ile satışa sunuluyor.

Renault Duster, Çarpışma Testinde 0 Yıldız Aldı

Latin Amerika ülkelerinin baz aldığı Latin NCAP testlerine giren Renault Duster, 2019 yılında testlerde 4 yıldız ile geçmişti. Ancak 2019 yılında testlere giren araçların Romanya üretimiydi. Renault Duster, Brezilya fabrikasında üretilmeye başlamasıyla Latin NCAP testinin bu araç için tekrarlanması gerekti. Testin tekrarlanmasının sonucu ise felaket diyebiliriz. Çünkü Renault Duster çarpışma testinden 0 yıldız aldı.


Yeni 2021 DACIA DUSTER Fiyatı ve Özellikleri Açıklandı


Bunun sebebi olarak da aracın önden gerçekleştirilen çarpma testinde yakıt sızıntısı ile karşılaşması oldu. Buna ek olarak side impact denilen yandan çarpma testinde ise araç takla attı. Orada da B sütunu fazlasıyla zarar aldı ve aracın kapılarından birisi dahi bu sebepten açıldı.

Latin NCAP, Brezilya’da üretilen Renault Duster’lar için de Renault’ya bir geri çağırma operasyonu başlatması konusunda talepte bulundu. Bu talebin ana sebebi aracın kaza anında yakıt sızıntısı ile karşılaşması olurken, Renault’tan B sütununun zayıf olması ve aracın kapılarının açılması sorununa da çözüm bulması istendi.

  • Yetişkin Yolcu Güvenliği: %29
  • Çocuk Yolcu Güvenliği: %23
  • Hassas Yol Kullanıcıları Güvenliği: %51
  • Aktif Güvenlik Ekipmanları: %35


 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.