1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Renault ve Geely Hibrit Otomobil Üreteceklerini Açıkladı

Renault ve Geely Hibrit Otomobil Üreteceklerini Açıkladı

Fransız otomotiv şirketi Renault ve İsveçli Volvo’nun sahibi Çinli Geely yaptıkları ortak açıklamada, ortak hibrit araç geliştireceklerini açıkladı.

Abone Ol google-news

Benzin ve Motorine Bir Büyük Zam Daha Geldi

Renault ve Geely Hibrit Otomobil Üreteceklerini Açıkladı

Renault ve Volvo’nun sahibi Geely, Çin’de hibrit otomobil üreteceğini açıkladı. Şirketler tarafından yapılan açıklamada, Renault’un Çin’de faaliyetlerini sonlandırmasından sadece bir yıl sonra Çin ve Güney Kore pazarları için ortaklaşa benzinli-elektrikli hibrit araçlar geliştireceklerini söyledi.

Renault ve Geely Hibrit Otomobil Üreteceklerini Açıkladı

Şirketlerden yapılan açıklamada, geçen yıl 25 milyondan fazla aracın satıldığı Çin’de Renault’nun, kendi markası altında ortaklaşa geliştirmek için Geely’nin yeni piyasaya sürdüğü hibrit otomobil sistemini kullanacağı belirtildi.


Makyajlı 2022 FORD FOCUS Yaz Testlerinde Görüntülendi


Fransız şirket ile Geely, Renault markası altında üretim gerçekleştireceğini bildirirken, 2016 yılında Geely tarafından kurulan hibrit odaklı bir marka olan Lynk & Co’nun platformlarına dayalı arabalar yapmayı planladıklarını aktardı.

Geçen yıl Geely ve Daimler, Çin’in Volvo ve Mercedes-Benz otomobilleri geliştirmek amacıyla hibrit güç aktarma organları için bir üretim ve ihracat merkezi olarak ortaya çıkabileceğini söylemişti. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.