1. Anasayfa
  2. Otomobil
  3. Rezvani Tank X: Nükleer Bombadan Koruyan Dünyanın En Güçlü SUV’u

Rezvani Tank X: Nükleer Bombadan Koruyan Dünyanın En Güçlü SUV’u

ABD merkezli üretici Rezvani Motors tarafından üretilen 2020 Tank X modeli Dünyanın en güçlü SUV’u olarak kullanıcılarla buluşacak.

Abone Ol google-news

Yeni Renault Scenic Vision Konsept Otomobili Tanıtıldı

Rezvani Tank X: Nükleer Bombadan Koruyan Dünyanın En Güçlü SUV’u

ABD merkezli üretici Rezvani Motors tarafından üretilen 2020 Tank X modeli Dünyanın en güçlü SUV’u olarak kullanıcılarla buluşacak. Model gücünü 8 silindirli 6.2 litre V8 motordan alıyor. Bu motor 1.000 beygir güç ve 1.180 Nm tork üretiyor. Rezvani Tank X  güç kontrolünü kullanıcılarının isteğine bırakıyor. 1.000 beygirlik gücü kullanıcı isterse sadece iki tekerleğe yönlendirebilirken zor şartlarda ise dört tekere güç gönderebiliyor.

Nükleer Bombadan Korunabilen Dünyanın En Güçlü SUV’u

Rezvani Tank X boyutları 4.978 milimetre uzunluğunda, 2.007 milimetre yüksekliğinde ve 2.134 milimetre genişliğinde. Araç ağırlığı ise 2.041 kilogram böyle ağır bir aracı durdurmak için 41 santimetre 8 pistonlu güçlü frenler kullanılıyor.

Rezvani Tank X süspansiyonları 10 santimetreye kadar yükselebiliyor. Ancak müşteriler sınırları zorlamak isterlerse süspansiyon sisteminin gelişmiş versiyonu entegre edilebilmekte. Araç adından da anlaşılacağı gibi aracı özel hale getiren özel sistemler bulunuyor. Araç kurşun geçirmiyor. Müşteriler daha fazlasını istediği zaman ise araca eklenebilecek sistemler arasında termal gece görüşü, balistik zırh, sirenler, bomba koruma kalkanı, araç içerisine entegreli gaz maskeleri, koç tamponları ve tüm bunlara ek olarak bir de EMP koruma kalkanı gibi özellikler bulunuyor.

Bentley Bentayga Speed: Dünyanın En Hızlı SUV’u

Rezvani Tank X: Nükleer Bombadan Koruyan Dünyanın En Güçlü SUV'u

EMP koruma kalkanı kelime anlamı olarak “Elektromanyetik Darbe” anlamına geliyor. EMP koruma kalkanı nükleer bombadan bile koruyabiliyor.

Rezvani Tank X sahibi olmak için ödemeniz gereken fiyat standart model için 349 bin dolar (yaklaşık 2 milyon TL). Rezvani Tank X’in özel sürümün fiyatı 440 bin dolar (yaklaşık 2.5 milyon TL) ödemeleri gerekiyor.

BMW’nin Tam Elektrikli SUV’si BMW iX Tanıtıldı

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.