1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Seat Leon Far Hırsızlığı Nedeni Nedir?

Seat Leon Far Hırsızlığı Nedeni Nedir?

Seat Leon Far Hırsızlığı Nedeni Nedir? Son zamanlarda sıkça duyduğumuz ve çok fazla yaşanan, LED ön farlar hırsızlar tarafından özellikle Seat Leon ve Mercedes-Benz C Serisi araç sahiplerini şaşırtmış durumda.

Abone Ol google-news

Mercedes-Benz, Manuel Vitesli Araç Üretimine Son Vereceği Tarihi Açıkladı

Seat Leon Far Hırsızlığı Nedeni Nedir?

İstanbul’da motosikletli hırsızlar belirledikleri araçların farlarını 30 saniyeden kısa bir sürede sökerek çalıyorlar. İkinci el piyasa değeri oldukça yüksek olan farların sökümü oldukça basit. Hırsızlar plakasız motor ve kask kullanmaları nedeni ile tespit edilemeyen hırsızlık yönteminin önüne geçilemedi.

Seat Leon Far Hırsızlığı Nedeni Nedir?

Modeline göre yaklaşık olarak 10 ile 20 bin lira hasar meydana geliyor. Araç modeline göre bu hasar daha fazla olabiliyor. Her ne kadar kaskolu araçlar için sigortadan karşılansa da Tramer kaydına giriyor.

Polislere şikayet edilen olaylardan çıkan sonuçlara göre hırsızların eldiven kullandıkları ve bu nedenle el izi bırakmadıkları belirtiliyor. LED ön far hırsızlığı genellikle gece yarısından sonra aynı mahalle içerisinde, çeteleşmiş gruplarca gerçekleştiriliyor.

Sıkça gündeme gelmesinin yanı sıra yaşanan LED ön far hırsızlığı, gün içerisinde de fazlasıyla yaşanıyor. Bir gecede 4-5 farklı hırsızlık haberi ortaya çıkıyor. Peki kim alıyor bu çalınan parçaları?

Araç sahiplerinin, araçlarını kontrol edebileceği veya hırsızlık yaşanma ihtimaline karşı kameranın bulunduğu bir bölgeye park etmesinde fayda var. Alarm da caydırıcı olabilir.

2022 Seat Leon Fiyat Listesi ve Teknik Özellikleri

2022 Nissan Qashqai Fiyat Listesi ve Teknik Özellikleri

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.