1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Sıfır Arabalar Türkiye’ye Gelmeye Başladı

Sıfır Arabalar Türkiye’ye Gelmeye Başladı

Sıfır Arabalar Türkiye’ye Gelmeye Başladı! İkinci el araç fiyatları ne zaman düşecek? Araç fiyatları ne kadar düşer?

Abone Ol google-news

“İkinci El Otomobil İthalatı Önerisi”

Sıfır Arabalar Türkiye’ye Gelmeye Başladı

Pandemi nedeniyle otomotiv sektöründe otomobil üretimleri durmuştu. Otomobil üretiminin durması nedeniyle piyasada sıfır otomobil olmaması. Alıcıları ikinci el araç almaya yöneltti. Bu nedenle de ikinci el piyasasındaki araçların fiyatları arttı. Hatta bazı araçların fiyatları sıfır fiyatlarını bile geçmiş durumda.

Sıfır Arabalar Türkiye’ye Gelmeye Başladı!

Ortalama olarak 6 ay gibi bir süre içinde hızlı bir şekilde artmaya devam eden ikinci el araba fiyatlarının otomobil fabrikalarının üretime tekrar başlamasıyla yavaşladı. Normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte otomobil fabrikaları üretime başladı. Sıfır araçlar Türkiye’ye gelmeye başladı. İkinci el arabaların fiyatlarında düşmeler başlıyor.

Sıfır arabaların gelmesiyle yapılan kampanyalar ve bankaların taşıt kredisi kampanyaları araba alacakları direkt olarak ikinci el yerine sıfır almaya yöneltecek. Böylelikle de ikinci el piyasasında fiyatlarda düşüş bekleniyor.

Sıfır araçların Türkiye’ye gelmeye başlamasıyla birlikte ikinci el araçlara olan talep azalmaya başladı. Sıfır arabalara olan talep tam olarak karşılanamadığı için ikinci el araç fiyatlarında sert düşüş yaşanmayacak. Sıfır araç taleplerinin Temmuz ayı sonuna doğru karşılanabileceğine dikkat çeken otomotiv uzmanları, Ağustos ayından itibaren ikinci el araç fiyatlarında sert düşüş olması bekleniyor.

Milyonluk Araba Aldı: 20 Dakika Sonra Hurdaya Döndü

MTV Ödeme İşlemleri ve Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.