1. Anasayfa
  2. Otomobil
  3. Skoda Enyaq Coupe iV Tanıtıldı: RS Versiyonuyla Geldi

Skoda Enyaq Coupe iV Tanıtıldı: RS Versiyonuyla Geldi

Skoda’nın elektrikli modeli Enyaq’ın coupe SUV versiyonu olan Coupe iV tanıtıldı.

Abone Ol google-news

Yeni 2022 Ford Fiesta Türkiye’de: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Skoda Enyaq Coupe iV tanıtıldı: RS versiyonuyla geldi

Çekyalı otomobil üreticisi sürpriz bir şekilde performans odaklı Enyaq Coupe iV RS modelinin de örtülerini kaldırdı. Elektrikli Skoda Enyaq iV’nin coupe-SUV gövde tipine sahip versiyonu sonunda tanıtıldı. Enyaq Coupe iV, diğerlerine göre çok daha sportif görünen RS versiyonuyla birlikte geldi.

Skoda Enyaq Coupe iV

Volkswagen Grubu’nun MEB platformu üzerine inşa edilen yeni Skoda Enyaq Coupe iV, dört farklı versiyonla tüketiciye sunulacak. Söz konusu model, tavan hattı sayesinde standart SUV’a göre daha aerodinamik gövdeye sahip. Aracın hava sürtünme katsayısı 0.234 Cd, ki bu da standart modele göre daha iyi olduğu anlamına geliyor.

Skoda Enyaq Coupe iV

Giriş seviyesinde yer alan Enyaq Coupe iV 60 arkadan itişli bir model olmakla birlikte 177 beygirlik motor ve 58 kWsa net kapasiteli bataryaya sahip. Enyaq Coupe iV 80’de ise motor gücü 201 beygire, net batarya kapasitesi de 77 kWsa’e çıkıyor. WLTP’ye göre tek şarjla 545 kilometre menzil sunuyor. Batarya 36 dakikalık şarjla yüzde 10’dan yüzde 80 doluluğa ulaşıyor. iV 80 standart SUV formunda 531 kilometre menzile sahip. Yeni gövde tipiyle 14 kilometre iyileşme kaydedildiğini görüyoruz.

Skoda Enyaq Coupe iV

Enyaq Coupe iV 80x ve Enyaq Coupe iV RS modelleri ise dört tekerlekten çekiş özelliğine sahip. Bunlardan ilkindeki motorlar toplamda 265 beygir güç üretiyor. Ailenin en güçlü ve sportif üyesi olan RS versiyon ise 295 beygir güç ve 460 Nm tork değerlerine sahip. 0-100 km/s hızlanmasını 6.5 saniyede tamamlıyor. Azami hız ise 180 km/s ile sınırlı.

Skoda Enyaq Coupe iV

Skoda Enyaq Coupe iV RS versiyonu diğerlerine göre önde 15 mm, arkada 10 mm olacak şekilde daha alçak. Söz konusu modelde aerodinamik şekilde optimize edilmiş 20 inç jantlar standart, 21 inç jantlar ise opsiyonel. Öndeki aydınlatılmış panjurun çerçevesi, yan aynalar, camların kenarları ve arka difüzör parlak siyah renkte. Difüzördeki boydan boya uzanan reflektör de diğer versiyonlara göre farklı.

Skoda Enyaq Coupe iV

2022 Skoda Enyaq Coupe iV’nin tüm versiyonlarında tam boy panoramik cam tavan bulunuyor. Normal tavana göre daha ince olan bu detay, coupe tasarım nedeniyle azalan arka baş mesafesine biraz olsun katkı sağlamış.

Skoda Enyaq Coupe iV

İç mekanda geri dönüştürülmüş materyaller kullanılmış. RS versiyonda daha sportif koltuklar görülüyor. Bunun yanı sıra konsolda yer yer karbon fiber görünümlü detaylar dikkat çekiyor. Tüm modellerde 5.3 inç dijital gösterge paneli ve 13 inç merkez multimedya ekranı bulunuyor. Ayrıca arkada 570 litre bagaj hacmi sunuluyor. Standart SUV versiyonda bu alan 585 litre idi.

Yeni Nissan Qashqai Fiyatı ve Özellikleri Açıklandı

Fiyatı henüz açıklanmayan 2022 Skoda Enyaq Coupe iV’nin satışına önümüzdeki ay başlanacak.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.