1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Skoda Kamiq 72 Bin TL Zamlandı! Dolar Kuru ÖTV İndirimini Sildi

Skoda Kamiq 72 Bin TL Zamlandı! Dolar Kuru ÖTV İndirimini Sildi

Otomobil pazarı zor günler geçirmeye devam ederken araç almak isteyen vatandaşlar ise yüksek maliyetlerle karşı karşıya. Ağustos ayında gelen ÖTV düzenlemesi sayesinde küresel kriz nedeniyle yüksek olan fiyatlar baz modellerde bir nebze düşse de kur etkisiyle avantaj ortadan kalktı. Bazı modeller şimdiden 72 bin TL zamlandı.

Abone Ol google-news

AB’de Yeni Otomobil Satışları Nisanda Düştü

Skoda Kamiq 72 Bin TL Zamlandı! Dolar Kuru ÖTV İndirimini Sildi

Geçtiğimiz ağustos ayında devreye alınan ÖTV matrahı düzenlemesi sayesinde, vergi dilimi revizyonu bazı modellerin tekrar daha alt segmente dahil olmuş ve bazı otomobil modellerinde ciddi bir fiyat avantajı ortaya çıkmıştı.

Sıfır otomobil almak isteyen vatandaşın da büyük talep gösterdiği modelleri ise bu dönemde adeta yok sattı. Zaten çip krizi yüzünden düşük olan üretime bir de galericilerin stokçuluğu eklenince ÖTV indirimli bir araç bulabilmek bir şans haline gelmişti.

Skoda Kamiq 72 Bin TL Zamlandı

Şimdi ise dolar kurundaki yükselişle yüzde 50’lik ÖTV matrahı oranına giren modellerde ÖTV avantajı ortadan kalkmaya başladı. Örnek olarak; ÖTV matrahı düzenlemesiyle beraber SKODA’nın hem uygun fiyatlı hem en çok tercih edilen SUV sınıfında olan KAMİQ aracı en çok aranan araçların başında geliyordu.

252 BİN TL’YE DÜŞMÜŞTÜ 324 BİN TL’YE YÜKSELDİ

ÖTV düzenlemesiyle beraber 1.0 TSI 110 PS DSG (yarı otomatik) Elite paket donanımına sahip Skoda KAMİQ 252 bin TL’ye satılırken kurdaki yükselişle beraber yüzde 50 ÖTV diliminden çıkarak yüzde 80 ÖTV dilimine girerek güncel fiyatı 324.900 TL’ye çıktı. Böylece Eylül ayında 252 Bin TL’ye satılan Skoda Kamiq 72 bin TL zamlanmış oldu.

Ekim Ayının En Ucuz Sıfır Arabalar Listesi Belli Oldu!

Skoda Kamiq 1.0 TSI 110 PS DSG Elite 324.900 TL

Skoda Kamiq 1.0 TSI 110 PS DSG Premium 350.400 TL

Skoda Kamiq 1.5 TSI ACT 150 PS DSG Premium 376.400 TL

KASIM AYINDA OTOMOBİL FİYATLARINA YENİ ZAM BEKLENİYOR

Ekim Ayının En Ucuz Sıfır Arabalar Listesi Belli Oldu!

Kur farkını önümüzdeki günlerde diğer markaların da fiyatlara yansıtması beklenirken sıfır araçlara yüzde 10’a varan zamlar bekleniyor. Sıfır araç piyasasında yaşanacak bu yükselişin ikinci el piyasasına da benzer şekilde yansıması bekleniyor.

GÜNCEL OTOMOBİL FİYATLARI DEĞİŞMEYE BAŞLADI

Kurdaki yükseliş sonrası Renault ve Dacia internet sitelerindeki fiyat listelerini güncellemeye başladı.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.