1. Anasayfa
  2. Otomobil İnceleme
  3. Skoda Octavia 2020: G-TEC Versiyonu Tanıtıldı

Skoda Octavia 2020: G-TEC Versiyonu Tanıtıldı

Skoda Octavia’nın yeni jenerasyonu artık CNG (sıkıştırılmış doğalgaz) ile çalışan versiyonu tanıtıldı.

Abone Ol google-news

Rolls-Royce Boat Tail 2022 Villa d’Este’de Tanıtıldı

Skoda Octavia 2020: G-TEC Versiyonu Tanıtıldı

Skoda Octavia’nın yeni jenerasyonu CNG (sıkıştırılmış doğalgaz) ile çalışan versiyonu tanıtıldı. Skoda Octavia’nın bu versiyonuna G-TEC adı verildi. Bu versiyon sonbahara doğru Avrupa’da satışa sunulacak. G-TEC versiyonu Sedan gövde seçeneğinin yanı sıra Hatchback ve Combi ile da satın alınabilecek.

Skoda Octavia G-TEC’in kaputunun altında yer alan güç ünitesi 1.5 litre TSI 130 beygir güç üreten motor bulunuyor. Araçta 9 litrelik benzin deposu ve toplam kapasitesi 17.33 kilogram olan üç CNG tankı bulunmakta. Skoda Octavia G-TEC yakıt tüketimi ise benzin konumunda 100 km’de 4.6 litre iken Doğalgaz konumunda ise 100 km’de 3.4 – 3.6 litre arasında değişmekte.

Skoda Octavia 2020: G-TEC Versiyonu Tanıtıldı

Skoda Octavia G-TEC, tam dolu doğalgazlı olarak yalnızca 500 kilometre mesafe kat edebiliyor. Bir de benzin deposunun sağladığı 190 kilometrelik mesafeyi kattığımızda bu mesafe 700 kilometreye ulaşabiliyor. Otomatik olarak sürücünün müdahalesine gerek olmadan doğalgaz ve benzin modları arasında geçiş yapılabiliyor.

CNG modu nedeniyle dijital gösterge panelinde modele özel bir düzene sahip olan 2020 Octavia G-Tec, hatchback gövde tipiyle tercih edildiğinde 455 litre, station wagon versiyonuyla tercih edildiğinde ise 495 litre bagaj hacmi sunuyor.

Sonbaharda satışa çıkması beklenen yeni Skoda Octavia G-TEC modelinin fiyatı henüz bilinmiyor.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.