1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Son Dakika: Benzin ve Motorin Fiyatlarına Zam Geldi

Son Dakika: Benzin ve Motorin Fiyatlarına Zam Geldi

Motorine bu geceden itibaren geçerli olmak üzere 23 kuruş zam geldi. Artış pompa satış fiyatına yansıyacak.

Abone Ol google-news

Benzinin Litre Fiyatı 23 Liraya Yaklaştı

Son Dakika: Benzin ve Motorin Fiyatlarına Zam Geldi

EPGİS, benzinin litre fiyatına 26 kuruş ve motorin fiyatlarına 35 kuruşluk zam geldiği bildirildi. Benzine yapılan 26 kuruşluk zam ve motorine yapılan 12 kuruşluk zam pompa fiyatlarına yansımayacak. Ancak motorin fiyatlarına gelen zammın 23 kuruşluk kısmı pompa fiyatlarına yansıyacaktır.

Son Dakika: Benzin ve Motorin Fiyatlarına Zam Geldi

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’nın Twitter hesabından yaptığı açıklamalar:

“Akaryakıt Ürünlerinde ÖTV Düzenlemesi 08/10/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 26 Motorinde 12 KRŞ/LT Fiyat artışı gerçekleşmiş olup, artış mevcut uygulama olan EŞEL MOBİL Sistemi gereği ÖTV’den karşılandığından pompa fiyatlarına yansımayacaktır.”

“Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 08/10/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Motorinde 23 KRŞ/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.” denildi.

Zam Sonrası Motorin Fiyatları

Fiyat artışının ardından İstanbul’da ortalama 7,30 liradan satılan motorinin litre fiyatı 7,53 lira olacak. Motorinin litresi Ankara ve İzmir’de 7,39 liradan 7,62 liraya çıkacak.

Akaryakıt Fiyatlarının Hesaplanması

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.


2. El Araç Satarken Kullanılan İlan Başlıkları: Keyfekeder, Opsiyonlanmıştır, Kelepir


Akaryakıt fiyatlarında uygulanan Eşel Mobil sistemiyle petrol fiyatları, döviz kuru ve uluslararası ürün fiyatlarındaki artış sonucunda yurt içi pompa fiyatlarında meydana gelen yükselişler, ÖTV ayarlamasıyla tüketiciye zam olarak yansıtılmadan dengelenmeye çalışılıyor. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.