1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. SsangYong 260 Milyon Dolar Karşılığında Satılıyor

SsangYong 260 Milyon Dolar Karşılığında Satılıyor

Finansal açıdan sıkıntılı bir süreç geçiren SsangYong, Güney Kore merkezli bir elektrikli araç şirketi tarafından 260 milyon dolara satın alınacak.

Abone Ol google-news

1991 Model Tofaş Rekor Fiyata Satıldı

SsangYong 260 Milyon Dolar Karşılığında Satılıyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle birçok otomobil üreticisi oldukça zor durumda kaldı. Geçtiğimiz aylarda, Güney Koreli otomobil üreticisi SsangYong’un, iflastan koruma başvurusunda bulunduğunu ve 55 milyonluk kredi borcunu ödeyemediğini sizlerle paylaşmıştık.

İflasın Eşiğindeki SsangYong, 260 Milyon Dolara Satılıyor

Uzun süredir mali sıkıntılarla boğuşan SsangYong, mali sorunlarda kurtulmak için uzun bir süredir kendine çatı şirket arıyor. Güney Kore’den gelen haberlere göre, aranan kan bulundu.

Güney Koreli bir elektrikli araç girişimi olan Edison Motors liderliğindeki konsorsiyum, SsangYong’u satın almak için harekete geçti ve 260 milyon dolarlık teklif sundu.

Edison Motors’un ürün gamında elektrikli otobüs bulunuyor. Şirket, SsangYong’u satın alarak binek araç pazarına geçiş yapıp bu alanda seri üretim yapmayı planlıyor.


Altay Tankının Motoru İçin Güney Kore İle İmzalar Atıldı


Gelen bilgiye göre, eğer satın alma başarılı olursa söz konusu şirket SsangYong’un kendini toparlaması için 800 milyon dolar civarında yatırım yapmayı hedefliyor.

Güney Kore’nin en büyük dördüncü otomotiv firması olan SsangYong, 1954 yılında kuruldu. Özellikle 1990’lı yıllarda Türkiye’de dahil olmak üzere global pazarlara açılan marka, 10 yıl önce de iflasın eşiğine gelmiş ve şirketin yüzde 75’i Hintli Mahindra’ya satılmıştı. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.