1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Mercedes Tamamen Elektrikli Araç Üretmeye Başlayacağı Tarihi Açıkladı

Mercedes Tamamen Elektrikli Araç Üretmeye Başlayacağı Tarihi Açıkladı

Mercedes elektrikli araçlara 40 milyar dolar yatırım yapacak, 2030’da tam geçiş tamamlanacak.

Abone Ol google-news

Benzine Bir Büyük Zam Daha Yolda

Mercedes Tamamen Elektrikli Araç Üretmeye Başlayacağı Tarihi Açıkladı

Alman otomobil devi Mercedes-Daimler, 2022-2030 yılları arasında elektrikli otomobil araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) çalışmalarına 40 milyar euro yatırım yaparak bu süre sonunda tamamen bu endüstriye geçeceğini açıkladı.

Mercedes Tamamen Elektrikli Araç Üretmeye Başlayacağı Tarihi Açıkladı

Mercedes, şu an için fosil yakıtlı araç satışının bitişine ilişkin ise herhangi bir tarih vermiyor. Perşembe günü şirketin yönetiminden yapılan açıklamada, iş birliği yapılan diğer ortaklarla birlikte bu kapsamda 8 farklı bateri üretim tesisi kurulacağı ve 2025’ten itibaren Mercedes marka tüm araçların yüzde 100 elektrikli ya da hibrit olacağını duyurdu.


Honda Çip Tedariği Nedeniyle Üretime Ara Veriyor


Mercedes’in icra kurulu başkanı (CEO) Ola Kallenius, yüzde 100 elektrikli araç üretimine ne zaman geçileceğine ilişkin tartışmaların yersiz olduğunu ifade ederek, “Asıl önemli olan şey, elektrikli araçların üretimine ilişkin süreçtir. Şu anda bu süreci hızlandırmaya odaklandık.” diye konuştu.


Devlet Desteğiyle Akaryakıt 1 TL’ye Kadar Daha Ucuz Alındı


Avrupa Birliği (AB) Komisyonu’nun kıta sınırları içerisinde 2035 yılına kadar dizel ve benzinli araçların kullanımını yasaklayacağını açıklamasından birkaç hafta sonra gelmesi dikkati çekti. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.