1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Tesla Model S Aracını Dinamitlerle Havaya Uçurdu

Tesla Model S Aracını Dinamitlerle Havaya Uçurdu

Finlandiya’da Tesla S model elektrikli otomobil sahibi olan bir adam, aracının bataryasını değiştirmek istediğinde dudak uçuklatan fiyatı ödemek istemediği için arabasını havaya uçurdu.

Abone Ol google-news

Benzine Bir Büyük Zam Daha Geldi! Fiyatı 24 TL’yi Geçti

Tesla Model S Aracını Dinamitlerle Havaya Uçurdu

Sürücü koltuğuna ise şirketin sahibi milyarder Elon Musk’ın maketini yerleştirdi. Patlama anını da drone çekimleri yaparak kayda alan adam bu görüntüleri de sosyal medyadan paylaştı. Şirketin garantisi sona eren araçlarda batarya değişimi yapmaması satın alan birçok müşterinin tepkisini çekerken Finlandiyalı bir sürücü tepkisini arabasını havaya uçurarak gösterdi.

Tesla S Model Aracını Dinamitlerle Havaya Uçurdu

Tesla Model S’in 60 kWh’lık bataryası için 8 yıl ya da 200 bin kilometre boyunca garanti veriliyor. Finlandiyalı sürücü, Tesla S model arabasına takması gereken yeni batarya için 22 bin euro ödemesi gerektiğini öğrendikten sonra şaşırdığını ve Musk’ın şirketine inancını yitirdiğini ifade ederek bu ücreti vermek istemediğini belirtti.2012 yılında piyasaya sürülen modelin ilk alıcılarından olan Finlandiyalı adam, YouTube’da yayın yapan ve farklı cisimleri patlatmak konusunda videolar çeken Pommijätkät adlı kanalın içerik üreticileriyle iletişime geçti.


Otomobil Fiyatlarında Düşüş Yaşanacak Mı?


Finlandiya’nın uçsuz bucaksız ormanlarından birine götürülen Tesla S, kar kaplı havuzunun içine 30 kg dinamitle birlikte yerleştirildi. Patlamaya tek başına gitmeyen Tesla S’nin sürücü koltuğuna ise Musk maskeli bir sahte manken oturtuldu. Elektrikli arabayı kısa sürede hurda yığınına çeviren büyük patlama birkaç farklı açıdan çekildi.

Tesla’nın S’nin fiyatları, çift motora sahip versiyonlarında yaklaşık 95 bin dolar. Üç motorlu araçların fiyatı ise 130 bin doları bulabiliyor. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.