1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Tesla, Cybertruck’ın Üretim Tarihini Web Sitesinden Kaldırdı

Tesla, Cybertruck’ın Üretim Tarihini Web Sitesinden Kaldırdı

Tesla, sektördeki yüksek rekabet nedeniyle 2022’de üretime gireceğini açıkladığı elektrikli pick-up’ının çıkışını erteledi. Şirket, Cybertruck’ı daha çekici hale getirmeyi planlıyor.

Abone Ol google-news

Nisan Ayında Trafiğe Kaydı Yapılan Araç Sayısı Açıklandı

Tesla, Cybertruck’ın üretim tarihini web sitesinden kaldırdı

Tesla bu yıl sonunda başlanması beklenen Cybertruck serisi araçların üretim tarihini 2023’ün ilk çeyreğine erteledi. Tesla kaynağı, bu kararın Tesla’nın bu segmentteki artan rekabeti göz önünde bulundurarak elektrikli pikap Cybertruck’ın özellik ve fonksiyonlarını değiştirmeye karar vermesi nedeniyle alındığını söyledi.

Tesla, Cybertruck'ın üretim tarihini web sitesinden kaldırdı

Cybertruck’ın yer aldığı oldukça kârlı olan segment, ABD’de en çok satış yapan araçları barındırıyor. Rakipleri yeni araçlar tanıtırken Tesla’nın bu segmentte sattığı bir aracı bulunmuyor. Kaynak 2023’ün ilk çeyreğinde sınırlı sayıda üretim yapılacağını ve ilerleyen zamanlarda üretimin artırılacağını ifade etti.


Sıfır Otomobiller İçin Yeni ÖTV Düzenlemesi Yayınlandı


Şirketin CEO’su Elon Musk 2019 yılında sıra dışı tasarımı ile dikkat çeken Cybertruck’ı tanıtmış ancak daha sonraki dönemde üretime başlama tarihi 2021 sonundan 2022 sonuna ertelenmişti. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.