1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Tesla’nın ‘Otopilot’ Sürücü Destek Sistemine Soruşturma

Tesla’nın ‘Otopilot’ Sürücü Destek Sistemine Soruşturma

ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA), Tesla’nın “otopilot” sürücü destek sisteminden kaynaklandığı iddia edilen kazaları incelemek için soruşturma başlattı.

Abone Ol google-news

1991 Model Tofaş Rekor Fiyata Satıldı

Tesla’nın ‘Otopilot’ Sürücü Destek Sistemine Soruşturma

Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA), Ocak 2018’den bu yana Teslas’ın “ilk müdahale sahneleriyle karşılaştığı ve ardından bu sahnelerle ilgili bir veya daha fazla araca çarptığı” 11 kaza tespit ettiğini söyledi. 2014’ten bu yana üretilen 765.000 ABD aracını denetleyecek.

Tesla'nın 'Otopilot' Sürücü Destek Sistemine Soruşturma

2017’de Autopilot ile ilgili daha önceki bir soruşturmayı herhangi bir işlem yapmadan kapatan NHTSA, bazı sürüş görevlerini yerine getiren ve sürücülerin ellerini uzun süre direksiyondan uzak tutmasına izin veren sistemin güvenliğini sağlayamadığı için eleştiri yağmuruna tutuldu.

ÖTV Kararından Sonra İndirim Yapılan Tüm Modeller


Yeni soruşturmadan sonra, oto güvenlik kurumu hiçbir işlem yapmamayı seçebilir veya Otopilot’un nasıl, ne zaman ve nerede çalıştığına etkili bir şekilde sınırlamalar getirebilecek bir geri çağırma talep edebilir.

NHTSA, Tesla Model 3’ün Aralık 2019’da Indiana’da park halindeki bir itfaiye aracıyla çarpışmasından sonra bir yolcunun ölümüne neden olan kaza da dahil olmak üzere 11 kazada 17 yaralanma ve bir ölüm raporlarının olduğunu söyledi. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.