1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. TOGG’un Yeni Sedan Modeli CES 2022’de Tanıtıldı

TOGG’un Yeni Sedan Modeli CES 2022’de Tanıtıldı

Türkiye’nin mobilite alanında hizmet veren küresel teknoloji markası Togg, dünyanın en büyük Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2022’de yeniliklerini ve ilklerini dünya kamuoyuyla paylaştı.

Abone Ol google-news

AB’de Yeni Otomobil Satışları Nisanda Düştü

TOGG’un Yeni Sedan Modeli CES 2022’de Tanıtıldı

Teknoloji dünyasının önemli buluşma noktası CES 2022’de dünya marka lansmanını gerçekleştiren Togg, Transition Concept Smart Device (geçiş konsepti akıllı cihaz) olarak isimlendirdiği doğuştan elektrikli otomobilini de dünya kamuoyuyla paylaştı.

TOGG'un Yeni Sedan Modeli CES 2022’de Tanıtıldı

Murat Günak liderliğindeki Togg tasarım ekibi ve Pininfarina’nın stratejik ortak olarak iş birliğiyle tasarlanan ve Turkish Cargo uçağıyla ABD’ye götürülen akıllı cihaz, Togg DNA’sında bulunan stilistik özellikleri koruyan, dinamik, yenilikçi bir fastback ve bir vizyon aracı olarak sunuldu.

Togg’un akıllı cihaz olarak tanımladığı otomobilin stil konseptinin temelini, kaslı arka tasarım ve ön farlardan başlayıp akıllı cihazın profilini güçlendirerek arkaya kadar uzayan omuz çizgisi oluşturuyor.

Bu modele özgü bir tasarım özelliği olarak araç üzerinde bulunan aydınlatmalı Togg logosu, Doğu ve Batı kültürlerinin birlikteliğini simgeliyor. Otomobildeki ön cam, doğuştan elektrikli mimariyle uyumlu olacak şekilde neredeyse baştan tasarlanırken, jantlar Togg DNA’sına ait çok kollu stilize edilmiş lale özelliğini taşımaya devam ediyor.

TOGG'un Yeni Sedan Modeli CES 2022’de Tanıtıldı

Pininfarina, dış tasarımın yanı sıra iç tasarımı ve yolcuların kabin deneyimini de bir üst seviyeye taşıyor. Otomobilin içinde C SUV’un iç tasarımına sadık bir yaklaşım izlenmesine rağmen direksiyon simidi, sportif ve zarif bir tasarımla baştan yaratılmış durumda. İç mekanlarda entegre emniyet kemerlerine sahip 4 adet tekli koltuk yer alıyor ve orta sütunu ortadan kaldıran tasarımla kapılar bir kitap gibi açılıyor.


Tek Şarjla 1.000 Kilometre Giden Mercedes’in Yeni Elektrikli Otomobili Vision EQXX


Otomobil menekşe ve çivit mavisinin karışımına çalan metalik gri renkte. Ön koltuklarda açık renk deri kullanılırken, arka koltuklarda koyu renk tercihi göze çarpıyor. Emniyet kemerlerinde ise özgünlüğü vurgulamak için açık mavi renk tercihi dikkat çekiyor.

Teknik detaylar henüz belli değil ancak TOGG CEO’su M. Gürcan Karakaş, daha önceki hedeflerini yineledi. Bu kapsamda TOGG C-SUV’da 500 km’ye kadar menzil, 200 ve 400 beygir olmak üzere iki farklı güç çıkışı, 4.8 saniyelik 0-100 km/s hızlanması ve 30 dakikada yüzde 80 şarj gibi hedefler var. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.