1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Trafik Polisine ve Jandarmaya Çevre İçin Ceza Yetkisi

Trafik Polisine ve Jandarmaya Çevre İçin Ceza Yetkisi

Trafik Polisine ve Jandarmaya Çevre İçin Ceza Yetkisi Trafik Polisine ve Jandarmaya Çevre İçin Ceza Yetkisi 5326 sayılı Kabahatlar Kanunu‘nun çevre kirliliğine yönelik yaptırımlarını öngören 41. maddesinde, önemli bir değişiklik yapılıyor. TRAFİK POLİSİ VE JANDARMA DA CEZA KESEBİLECEK Düzenleme sonrasında, belediye sınırları dışındaki alanlarda çevreyi kirletenlere yönelik trafik polisi ve jandarmanın da ceza kesmesine imkan

Abone Ol google-news

AB’de Yeni Otomobil Satışları Nisanda Düştü

Trafik Polisine ve Jandarmaya Çevre İçin Ceza Yetkisi

Trafik Polisine ve Jandarmaya Çevre İçin Ceza Yetkisi

5326 sayılı Kabahatlar Kanunu‘nun çevre kirliliğine yönelik yaptırımlarını öngören 41. maddesinde, önemli bir değişiklik yapılıyor.

TRAFİK POLİSİ VE JANDARMA DA CEZA KESEBİLECEK

Düzenleme sonrasında, belediye sınırları dışındaki alanlarda çevreyi kirletenlere yönelik trafik polisi ve jandarmanın da ceza kesmesine imkan verileceği belirtildi.

”BELEDİYE SINIRLARI DIŞINDA KOLLUK KUVVETLERİ KARAR VERİR”

Yapılacak değişiklik ile 5326 sayılı Kabahatlar Kanunu 41. maddede yer alan, ”Bu kabahatler dolayısıyla idari para cezasına belediye zabıta görevlileri karar verir.” fıkrası, ”Bu kabahatler dolayısıyla idari para cezasına belediye sınırları içerisinde belediye zabıta görevlileri, belediye sınırları dışında kolluk kuvvetleri karar verir.” şeklinde değiştirilecek..

CEZA 5 BİN TL’YE KADAR ÇIKABİLİYOR

Kabahatler Kanunu’na göre çevreyi kirletmenin cezası 5 bin TL’ye kadar çıkıyor. Yine kanuna göre, oluşan kirliliğin kişi tarafından derhal giderilmesi halinde idari para cezasına karar verilmeyebiliyor.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.