1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Vatandaş TüvTürk Fiyatlarının Yüksek Olmasından Şikayetçi

Vatandaş TüvTürk Fiyatlarının Yüksek Olmasından Şikayetçi

Araç muayene ücretlerinde yaşanan artış vatandaşların şikayet ve isyanına neden oldu. Araç sahipleri şikayetlerini telefon ve mail yoluyla TüvTürk’e tepki göstermiş. Fahiş zamdan geri dönülmesi istenmiş.

Abone Ol google-news

Mercedes-Benz, Manuel Vitesli Araç Üretimine Son Vereceği Tarihi Açıkladı

Vatandaş TüvTürk Fiyatlarının Yüksek Olmasından Şikayetçi

TüvTürk tarafından yapılan araç muayenelerinde alınan ücretlerin yüksek olmasından şikayetçi olan vatandaş sosyal medya platformlarında araç muayene fiyatlarının yeniden düzenlenmesi için kampanyalar başlattı.

Araç muayenesi TüvTürk tarafından yapılmaktadır. Her araç için zorunlu tutulan araç muayenesi süreleri yeni araçlar için 3 yıl, 3 yaş ve üzeri otomobiller için 2 yıl ve ticari araçlar için ise bir yıldır.

TüvTürk Araç Muayene Fiyat Listesi

  • Otobüs, Kamyon, Çekici ve Tanker 462,56 TL
  • Otomobil, Minibüs, Kamyonet, Özel Amaçlı Taşıt, Arazi Taşıtı, Römork ve Yarı Römork 342,20 TL
  • Traktör (Römorklu, Römorksuz), Motosiklet ve Motorlu Bisiklet 174,64 TL

Vatandaşların TüvTürk fiyatlarının yüksek olmasına karşı tepkisi ise şu şekilde;

  • Muayene istasyonlarında alınan ücret miktarları vatandaşlar tarından tepki gördü. Herhangi bir onarım veya tamirin yapılmadığı istasyonlarda alınan ücretin haksız kazanç olduğunu öne süren vatandaşlar “TÜVTURK 10 dakikalık muayene 422 TL alıyor 400’e yakın araç Yaklaşık her gün 150.000 TL sıcak para yılda 50 trilyon sıcak para onarım yok, tamirat yok, paranın kazanılması bu kadar kolay mı?” şeklinde konuştular.
  • Pandemi sürecinde olduğumuz için muayene istasyonlarında bulunan oturaklarında kaldırılmasında şikayetçi olan araç sürücüleri aralıklı oturakları konulmasını istedi. Fiyatların pahalılığından yakınan sürücüler özel hastane profesörlerinin muayenesinden de pahalı olduğunu öne süren sürücüler “Oh ne güzel ne ala özel hastanede profesör muayenesinden pahalı hakkımı helal etmiyorum arkadaş pahalı! Bu haksızlığa son verilsin makul fiyata çekilsin.” İfadelerini kullandı.

Vatandaş TüvTürk Fiyatlarının Yüksek Olmasından Şikayetçi

Araç muayene ücretlerinde yaşanan artış vatandaşların şikayet ve isyanına neden oldu. Araç sahipleri şikayetlerini telefon ve mail yoluyla TüvTürk’e tepki göstermiş. Fahiş zamdan geri dönülmesi istenmiş.

Konuyla İlgili TüvTürk’ten Açıklama

Öncelikle görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz.

Araç muayene ücretleri 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu 35.maddesine göre T.C.Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından belirlenmektedir.

Muayenesi yapılan aracın muayene sonucu Ağır Kusur ile sonuçlanması durumunda yine aynı bakanlık tarafından belirlenen Araç Muayene Yönetmeliğine göre ilk muayene yapıldığı tarihinden 1 ay süre içinde tespit edilen kusurların giderilerek aynı il içinde yapılacak 2.muayenesi ücretsiz yapılabilmektedir.

İlgili bilgiler araç muayene raporu üzerinde de açıkça belirtilmektedir.

Her türlü soru ve sorununuzu,

0850 222 88 88’den ulaşabileceğiniz Çağrı Merkezimiz ve www.tuvturk.com.tr internet sitemiz aracılığı ile yanıtlamaya hazır olduğumuzu belirtir, güvenli yolculuklar dileriz.

Saygılarımızla,

TÜVTÜRK

Diğer Paylaşımlar
Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.