1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Volkswagen Passat Sedan Üretimi Bitiyor

Volkswagen Passat Sedan Üretimi Bitiyor

Autocar’ın haberine göre Volkswagen Passat’ın üretimi 2022’nin hemen öncesinde sonlandırıldı. Artık Avrupa’da Passat Sedan satışı yapılmıyor. Station Wagon gövde tipi ise biraz daha yaşayacak.

Abone Ol google-news

1991 Model Tofaş Rekor Fiyata Satıldı

Volkswagen Passat sedan üretimi bitiyor

Volkswagen, bir yandan yeni otomobil modelleri için çalışmalar yürütürken, bir yandan da ikonik modelleri için son derece dikkat çekici kararlar alıyor gibi görünüyor. En azından Passat Sedan için Avrupa odaklı gelen son bir rapor, bize bunu gösteriyor.

Volkswagen Passat Sedan Üretimi Bitiyor

Volkswagen Passat sedan ile ilgili beklenen haber geldi. Autocar, Passat sedanın Avrupa’daki üretimi ve satışının sona erdiğini duyurdu. Avrupa için Passat sedana son vereceği haberleri neredeyse iki yıldır gündemdeydi. Sözü edilen bu kararın 2023’te yürürlüğe girmesi bekleniyordu. Ancak Alman üretici bu süreci hızlandırma kararı almış. Bu kararın arkasındaki sebepler Passat Variant’ın daha çok satması ve Arteon’un gelişi olarak sıralanıyor.


2021’de Türkiye’de En Çok Satılan Otomobil ve SUV Araçlar


Volkswagen Passat, 1973 yılından bu yana sedan ve station wagon gövde tipleriyle satılıyor fakat artık durum değişti. Şirketin kendi evi Almanya’daki web sitesine baktığımızda modeller arasında Passat’ı göremiyoruz.

Kaynak: autocar 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.