1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Volkswagen Türkiye’de Fabrika Açmaktan Neden Vazgeçti?

Volkswagen Türkiye’de Fabrika Açmaktan Neden Vazgeçti?

Volkswagen CEO’su Herbert Diess, Covid 19 salgını dünyanın en büyük otomobil üreticisi için yakın gelecekte en büyük zorluk olarak görünüyor.

Abone Ol google-news

AB’de Yeni Otomobil Satışları Nisanda Düştü

Volkswagen Türkiye’de Fabrika Açmaktan Neden Vazgeçti?

Volkswagen Türkiye’de Fabrika Açmaktan Neden Vazgeçti?. Volkswagen CEO’su Herbert Diess, Covid 19 salgını dünyanın en büyük otomobil üreticisi için yakın gelecekte en büyük zorluk olarak görünüyor.

Volkswagen Türkiye'de Fabrika Açmaktan Neden Vazgeçti?

Diess, hem siyasi hem de pandemi dönemi nedeniyle ertelenen Türkiye fabrikasının durumu hakkında Automobilwoche adlı basın kuruluşuna yeni açıklamalarda bulundu.

Türkiye’de İlk 10 Ayda En Çok Satan SUV Modelleri

Volkswagen CEO’su Herbert Diess, şimdilik yeni bir fabrika açmaya ihtiyaç duymadıklarını mevcut fabrikalarının üretim kapasitelerini genişleteceklerini söyledi. Türkiye’de yeni bir fabrika kurmak yerine Slovakya’nın Bratislava şehrindeki fabrikaya yatırım yapacaklarını açıklayan Diess,” 1.18 milyar dolar yatırım ile yeni bir montaj hattı ve kaporta atölyesi kuracağız.” ifadelerini kullandı.

Daha önce Manisa’da kurulması planlanan bu tesis, Volkswagen Passat ve Skoda Superb üretimi yapacaktı. Fabrikanın yıllık 300.000 araç üretmesi ve istihdam yaratması bekleniyordu. Fakat bu karar ile birlikte Passat ve Superb’in üretimi de Bratislava’ya kayacak.

Sahibinden.com’a Rekabet Kurumu Soruşturma Başlattı

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.