1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Volkswagen’in Gemi Yangınındaki Zararı Belli Oldu

Volkswagen’in Gemi Yangınındaki Zararı Belli Oldu

Almanya’dan ABD’ye lüks araç taşıdığı sırada yangın çıkan ve 22 kişilik mürettebatı kurtarılan Felicity Ace adlı büyük yük gemisindeki bilanço açıklandı.

Abone Ol google-news

Nisanda En Çok Satılan Lüks Otomotiv Markaları

Volkswagen’in Gemi Yangınındaki Zararı Belli Oldu

Alman otomobil devi Volkswagen’in yangındaki zararının en az 155 milyon dolar olduğu ifade ediliyor. Birleşik Krallık merkezli Russell Group, Atlantik okyanusunda alev alan Felicity Ace isimli kargo gemisindeki kaybın bilançosunu hesapladı. Gemideki malların toplam değerinin 438 milyon dolar olduğu, bunun 401 milyon dolarlık kısmının otomobilleri kapsadığı bildirildi.

Volkswagen'in Gemi Yangınındaki Zararı Belli Oldu

Volkswagen Grubu’nun gemideki otomobillerinin 155 milyon dolar değerinde olduğu tahmin edilliyor. Portekiz’in Azor Adaları kıyılarında alev alan gemide Volkswagen, Porsche, Audi, Bentley ve Lamborghini gibi lüks markaların otomobilleri bulunuyordu.

Ortaya çıkan bilanço Volkswagen dışındaki otomobil şirketlerinin yaklaşık 246 milyon dolar değerinde araç kaybetmiş olabileceğini ortaya koyuyor. Felicity Ace’in kabaca üç futbol sahası büyüklüğünde bir kuru yük gemisi olduğunu hatırlatalım.

Almanya’dan Amerika Birleşik Devletleri’ne gitmekte olan kargo gemisi, 17 Şubat’ta Atlantik Okyanusu’nda bilinmeyen bir nedenle alev aldı. Felicity Ace’in bağlı olduğu nakliye şirketi herhangi bir petrol sızıntısının teyit edilmediğini söylüyor. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.