1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Volvo Çip Krizi Nedeniyle Üretime Ara Veriyor

Volvo Çip Krizi Nedeniyle Üretime Ara Veriyor

Çip krizi, küresel bazda otomobil şirketlerinin üretimi üzerinde etkisini sürdürürken, elektronik cihaz üreten firmaların da telefon, TV ve oyun konsollu üretimini durma noktasına getirdi.

Abone Ol google-news

1991 Model Tofaş Rekor Fiyata Satıldı

Volvo Çip Krizi Nedeniyle Üretime Ara Veriyor

Çip tedarikinde yaşanan aksaklığın otomobil şirketlerinin üretimi üzerindeki etkisi sürüyor. Çinli Geely Holding’in sahibi olduğu Volvo Cars, çip tedarikinde yaşanan aksaklık nedeniyle İsveç’in Göteborg şehrinde bulunan fabrikasında üretimi geçici olarak durduracağını duyurdu.

Volvo Çip Krizi Nedeniyle Üretime Ara Veriyor

Şirket, Haziran ayında Belçika’nın Ghent şehrinde bulunan fabrikasında üretimi bir haftalığına durduracağını açıklamasının ardından, 11 Ağustos’da ikinci bir açıklama daha yaptı. Yapılan açıklamada, “Çip sorununa bağlı malzeme sıkıntısı nedeniyle Torslanda’daki üretim bu akşamdan itibaren geçici olarak durdurulacak. Üretim mümkün olan en kısa sürede, en geç önümüzdeki haftadan önce yeniden başlayacaktır.” ifadelerine yer verildi.


Tesla Çalışanlarına Maskeyi Yeniden Zorunlu Kıldı


Şirket, haziran ayında Belçika’nın Gent şehrindeki fabrikasında üretimi durdurmuştu. Volvo, mart-nisan aylarında İsveç ve ABD’deki fabrikalarında da üretime ara vermişti.



 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.