1. Anasayfa
  2. Araba Çarpışma Testi
  3. Volvo Yeni Araçlarını 30 Metre Yükseklikten Atıyor!

Volvo Yeni Araçlarını 30 Metre Yükseklikten Atıyor!

İsveçli otomobil üreticisi Volvo, on adet yeni otomobilini 30 metre aşağıya atıyor. Otomobillerde güvenlik denildiğinde akla gelen ilk firmalardan biri Volvo…

Abone Ol google-news

Yeni 2022 Peugeot 308 Çarpışma Testi Yayınlandı

Volvo Yeni Araçlarını 30 Metre Yükseklikten Atıyor!

İsveçli otomobil üreticisi Volvo, on adet yeni otomobilini 30 metre aşağıya atıyor. Otomobillerde güvenlik denildiğinde akla gelen ilk firmalardan biri Volvo’dur.

Bu testle Volvo, yalnızca acil durum müdahale ekiplerinin kurtarma becerilerini uygulamalarına yardımcı olmakla kalmadı, aynı zamanda en kötü acil durum senaryolarını da simüle etti.

Volvo Markasının Tarihi, Volvo Nasıl Kuruldu?

Şimdiye kadar gerçekleştirilen en zorlu çarpışma testi olarak tanımlanıyor. Arama kurtarma ekipleri, 30 metreden aşağıya atılan bu otomobillerden kazazedeleri hızlı ve güvenli bir şekilde çıkartmak için çalışıyor.

Volvo Yeni Araçlarını 30 Metre Yükseklikten Atıyor!

İsveçli ekibin yaptığı çalışmaların sonucunda elde edilecek olan veriler oldukça geniş bir raporda toplanacak. Bu rapor daha sonra dünyanın dört bir yanındaki acil durum ekiplerinin erişimine açılacak. Böylece onların da bu tür kazalara karşı daha hazır olmasına destek verilecek.

Yeni Volvo Araçları 180 km/s Hız Sınırını Geçmeyecek

Volvo Trafik Kazaları Araştırma Ekibi’nden kıdemli araştırmacı Hakan Gustafson, “Uzun yıllardır İsveçli kurtarma ekipleriyle yakından çalışıyoruz.” dedi. Gustafson, “Hepimizin hedefi aynı, herkes için daha güvenli yollar. Kimsenin en ciddi kazaları yaşamamasını diliyoruz ama bütün kazalar önlenebilir değildir. O nedenle en ciddi kazalar olduğunda hayat kurtaracak metotların olması önemlidir.” ifadelerini kullandı.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.