1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Yanan Geminin Ardından Porsche’den Yeni Açıklama!

Yanan Geminin Ardından Porsche’den Yeni Açıklama!

Geçtiğimiz günlerde meydana gelen kaza sonucunda şirkete ait 1000’e yakın araç küle döndü. Bu olayın ardından birçok otomobil üreticisi harekete geçti. Şimdi de ünlü otomobil üreticisinden açıklama geldi.

Abone Ol google-news

Mercedes-Benz, Manuel Vitesli Araç Üretimine Son Vereceği Tarihi Açıkladı

Yanan Geminin Ardından Porsche’den Yeni Açıklama!

Porsche, 1000’e yakın arabayı yeniden üretecek! Geçen ay Almanya’dan ABD’ye giden kargo gemisi batmadan önce alev aldı. Bu yangın sonucunda birçok ünlü otomobil üreticisinin otomobilleri küle dönüştü. Bu durumu telafi etmek için Lamborghini yakın zamanda 15 arabayı yeniden üretmeye karar vermişti. Aynı karar şimdi de Porsche’den geldi.

Yanan Geminin Ardından Porsche'den Yeni Açıklama!

Porsche CEO’su Oliver Blume, şirketin yıllık sonuç davetinde gazetecilere bazı açıklamalarda bulundu. Oliver Blume yaptığı açıklamada, dünyada çip krizi ve arz sıkıntısı olmasına rağmen 1000’e yakın aracı değiştirmenin kendi ellerinde olduğunu belirtti. Ayrıca şirketin son 2 yıldır zorluklarla çalıştığını ve bunun da üstesinden geleceğini ifade etti.

Özellikle Rusya-Ukrayna savaşının başlamasından sonra dünyanın her yerinde büyük sorunlar yaşandı. Akaryakıt fiyatlarında büyük artışlar yaşandı ve tedarik zincirlerinde aksamalar yaşandı. Mevcut çip kriziyle birlikte birçok otomobil üreticisi çıkmaza girdi ve üretimlerini durdurmak zorunda kaldı.

Üretime ara veren firmalar arasında Porsche de yer aldı. Bu yenilenme süreci firma için büyük sıkıntılar çekmesine sebep olacak. Şirketin araç sahiplerine ne zaman yedek araç vereceği şu an için bilinmiyor. Volkswagen grubu bayileri, müşterilere kayıplarının 401 milyon dolardan fazla olduğunu bildirmeye başladı.

Bu kaza sonucunda Audi 1800, Bentley 189 aracını kaybetti. Audi tüm araçlarını yeniden üreteceğini açıklarken, Bentley sadece yarısını yeniden üreteceğini açıkladı. Volkswagen, önümüzdeki günlerde yeni adımlar atarak bu durumdan kurtulmayı planlıyor.

Türkiye’nin Nüfusa Oranla Sıfır Araç Satışındaki Sıralaması Belli Oldu

Buradan “2022 Skoda Octavia Fiyat Listesi ve Teknik Özellikleri” inceleyebilirsiniz.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.