1. Anasayfa
  2. Otomobil İnceleme
  3. Yeni 2022 Ford Mondeo Çin’de Tanıtıldı

Yeni 2022 Ford Mondeo Çin’de Tanıtıldı

Tamamen yeni Mondeo, Ford’un Şanghay’daki Tasarım Merkezi’nde, yalnızca Çin pazarında satışa sunulacak yeni nesil Mondeo resmen tanıtıldı.

Abone Ol google-news

Rolls-Royce Boat Tail 2022 Villa d’Este’de Tanıtıldı

Yeni 2022 Ford Mondeo Çin’de tanıtıldı

Markanın yeni tasarım diliyle baştan yaratılan 2022 Ford Mondeo, selefine kıyasla 23 mm daha geniş ve 63 mm (4935 mm) daha uzun. Teknik detaylar konusunda henüz çok fazla bir açıklama yok.

2022 Ford Mondeo

Fastback benzeri bir silüete sahip olan yeni Mondeo’nun genel gövde tasarımı, daha önce Evos modelini inceleyenlere fazlasıyla tanıdık gelecektir. Otomobilin ön tarafında bölünmüş far tasarımı ve bu alanı domine eden geniş ızgara dikkat çekiyor. Merkez havalandırma ve sensörlerin yer aldığı tampon ise oldukça sade bir tasarıma sahip.


Yeni Fiat Egea Cross Wagon Özellikleri Açıklandı


2022 Ford Mondeo’ya profilden baktığımızda büyük jantlar, geniş çamurluklar, gömülü kapı kolları ile tavan, sütunlar ve yan aynaları kapsayan çift tonlu tasarım göze çarpıyor. Arkada ise Mustang’e atıfta bulunan grafiklere ve boydan boya uzanan ışık şeridine sahip LED stoplar bulunuyor. Arka tampon ise sahte egzoz ucu görünümü sunan krom detaylarla süslenmiş.

2022 Ford Mondeo

Ford, yeni Mondeo’yu tasarlarken Çinli müşterilerin neler istediğine yönelik de bir araştırma yapmış. Böylece boydan boya uzanan animasyonlu aydınlatmalar, gömülü kapı kolları, bagajı açan dokunmaya duyarlı Ford amblemi ve sürücü araca yaklaştığında hareket eden ön panjurdaki aktif parametrik hücreler gibi özellikler ortaya çıkmış.


Yeni Nissan Qashqai Türkiye Fiyatı ve Özellikleri Açıklandı


Yeni nesil Ford Mondeo’nun motor yelpazesi henüz paylaşılmadı ancak arkadaki Ecoboost 245 yazısı bizlere Evos’ta da kullanılan 2.0 litre dört silindirli motorun ipucunu veriyor. Büyük ihtimalle sekiz ileri otomatik şanzımanla kombine edilecektir.

2022 Ford Mondeo

Ford, yeni Mondeo’nun Changan Ford tarafından üretileceğini ve yıl içerisinde sahiplerine ulaşacağını açıkladı. Modelin Çin dışına çıkıp çıkmayacağını ise ilerleyen günlerde öğrenebileceğiz. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.