1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Yeni 2022 GENESIS GV60 Özellikleri Açıklandı

Yeni 2022 GENESIS GV60 Özellikleri Açıklandı

Yamamen yeni Genesis GV60, bir çevrimiçi etkinlik sırasında Güney Koreli otomobil üreticisi tarafından resmi olarak tanıtıldı.

Abone Ol google-news

Nisan Ayında Trafiğe Kaydı Yapılan Araç Sayısı Açıklandı

Yeni 2022 GENESIS GV60 Özellikleri Açıklandı

Kia EV6 ve Hyundai Ioniq 5 gibi, GV60 da Hyundai Group’un Elektrikli-Küresel Modüler Platformunda (E-GMP) inşa edilecek. Standart olarak arkadan çekişli, dört tekerlekten çekişli ve performans seçenekleriyle birlikte sunulacak.

2022 GENESIS GV60

Boyut olarak 4.515 mm uzunluğa, 1.890 mm genişliğe, 1.580 mm yüksekliğe ve 2.900 mm aks mesafesine sahip.

Yeni modelde elektrikli sınırlı kaydırmalı diferansiyel ve elektronik kontrollü süspansiyon sistemi mevcut. Bunlardan ikincisi, ön kamera ve navigasyon sisteminden elde ettiği verilere göre hareket ediyor ve kasis gibi şeyleri algıladığında süspansiyon kuvvetini otomatik olarak ayarlıyor. Bunun yanı sıra dört tekerlekten çekiş düzenine sahip versiyonlarda öndeki motoru kolayca devreden çıkaran bir sistem de bulunuyor.

2022 GENESIS GV60

Otomobilde sürücünün yüzünü tanıyarak kapıları açan veya kilitleyen Face Connect sistemi de bulunuyor. Ayrıca 17 hoparlörlü Bang & Olufsen ses sisteminin bulunduğu ilk Genesis modeli. Güvenlik tarafındaysa ön çarpışmadan kaçınma asistanı, şeritte kalma asistanı, kör nokta çarpışmadan kaçınma asistanı, akıllı hız limiti asistanı, sürücü dikkat uyarısı, güvenli çıkış asistanı, navigasyon temelli akıllı hız sabitleyici ve uzaktan akıllı park gibi pek çok standart özellik bulunuyor.

2022 GENESIS GV60

Tüm versiyonlarda 77.4 kWsa’lik batarya paketi kullanılıyor. Giriş seviyesinde arka aks üzerine konumlandırılmış 225 beygir güç ve 350 Nm tork üreten elektrik motoru mevcut. Dört tekerlekten çekişli versiyonda ise arkadaki 214 beygirlik motora ön akstaki 99 beygirlik ikinci motor eşlik ediyor. Bu sayede model toplamda 313 beygir güç ve 605 Nm tork üretiyor. Yapılan açıklamaya göre arkadan itişli versiyonun menzili 451 kilometre, dört tekerlekten çekişli olanınki de 400 kilometre.


Şarj Edilebilir Hibrit Jeep Renegade 4xe Özellikleri Açıklandı


Serisinin en tepesinde ise performans versiyonu bulunuyor. Önde ve arkada 214 beygirlik elektrikli motorlar bulunduran bu model toplamda 429 beygir güç ve 605 Nm tork değerlerine sahip. Bu versiyonda performansa önem verildiği için menzil 368 kilometreye kadar düşüyor. Model, standart olarak sunulan Boost Mode ile 0-100 km/s hızlanmasını 4 saniyede tamamlıyor. Bu versiyonda ayrıca drift modu da mevcut.

2022 GENESIS GV60

Genesis GV60’ın teknolojilerine geçecek olursak, yeni elektrikli Aktif Ses Tasarımı (e-ASD) sistemine sahip ilk Genesis olduğunu söyleyebiliriz. Bu sistem, sürüş moduna bağlı olarak hoparlörlerden Fütüristik, G-Engine ve E-Motor gibi farklı sürüş seslerinin çıkmasını sağlıyor. Bunun yanı sıra aktif yol gürültüsü kontrol sistemi de standart olarak sunulan teknolojiler arasında yer alıyor.

Genesis, GV60’ın belirli pazarlarda ne zaman piyasaya sürüleceğini ve ne kadara mal olacağını henüz açıklamadı. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.