1. Anasayfa
  2. Otomobil
  3. Yeni 2022 MERCEDES-BENZ S680 GUARD Özellikleri Açıklandı

Yeni 2022 MERCEDES-BENZ S680 GUARD Özellikleri Açıklandı

Alman otomotiv devi Mercedes, lüks otomobil modeli S-Serisi’nin saldırılara karşı maksimum güvenlik sağlayan versiyonu S680 Guard 4Matic tanıtıldı.

Abone Ol google-news

Yeni Renault Scenic Vision Konsept Otomobili Tanıtıldı

Yeni 2022 MERCEDES-BENZ S680 GUARD Özellikleri Açıklandı

Yeni 2022 MERCEDES-BENZ S680 GUARD 4Matic özellikleri açıklandı. Mercedes-Benz, 1928’den beri ve dolayısıyla 90 yılı aşkın süredir özel koruma araçları üretiyor. Yeni S 680 GUARD 4MATIC müşterileri bu uzun yıllara dayanan deneyimden yararlanıyor.

Yeni 2022 MERCEDES-BENZ S680 GUARD Özellikleri Açıklandı

VR10 balistik koruma sağlamak üzere inşa edilen yeni Mercedes-Benz S 680 GUARD 4MATIC kaputunun altında 6.0 litre hacminde 604 beygir güç ve 830 Nm tork üreten çift turboşarjlı V12 motor yer alıyor. Ayrıca 4Matic sistemi sayesinde üretilen gücü dört tekerleğe iletiliyor. 4.195 kilogram ağırlığında (Standart S-Serisi’nden yaklaşık olarak 1.814 kilogram daha ağır ). Ağırlık nedeniyle, azami hız elektronik olarak 190 km/s ile sınırlandırılmış. S 680 GUARD, Michelin PAX run-flat lastikler sayesinde delindikten sonra hala 30 kilometreye kadar gidebilir. Opsiyonel olarak buzdolabı arkadaki orta kol dayama yerinde olacağı için bagaj kapasitesi 390 litre.


2022 BMW X5 BLACK VERMILION Özellikleri Açıklandı


Burada ilk kez on iki silindirli motorla birleştirilen dört tekerlekten çekiş sisteminin özellikleri arasında düşük sistem ağırlığı, optimum çekiş ve sürüş güvenliği ve en yüksek sürüş konforu ve sürüş dinamikleri bulunur. Bu model için standart tork dağılımı, ön aksa yüzde 31 ve arka aksa yüzde 69’dur.

Yeni 2022 MERCEDES-BENZ S680 GUARD Özellikleri Açıklandı

GUARD felsefesi, yolcular ve personel için mümkün olan en iyi konforla birleştirilmiş en yüksek koruma seviyesidir. S 680 GUARD 4MATIC, yeni geliştirilmiş kapı aktüatörlerine (Aktüatör ya da eyleyici, bir mekanizmayı veya sistemi kontrol eden veya hareket ettiren bir tür motordur. Bir enerji kaynağı tarafından çalıştırılır.) sahiptir. Kapılar, zırhları nedeniyle çok ağır olmasına rağmen, bu elektro-mekanik sistem, açılırken ve kapanırken daha az güç uygulanır. Bu sadece düz zeminde değil, araç bir yokuştayken de geçerlidir.


LEXUS LC 500 CONVERTIBLE Özellikleri Açıklandı


Yeni S 680 GUARD 4MATIC, VPAM (Saldırıya dayanıklı malzemeler ve yapılar için test merkezleri birliği) direktiflerine göre sertifikalandırılmıştır. Testler, Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletinde silah, mühimmat ve güvenlik teknolojisi için tek test ve belgelendirme kuruluşu ve türünün en gelişmiş enstitülerinden biri olan Beschussamt Ulm tarafından gerçekleştiriliyor.

Yeni 2022 MERCEDES-BENZ S680 GUARD Özellikleri Açıklandı

Hidrolik olarak çalıştırılan camlar, güç kaynağı arızalansa bile, acil durum çalışması, yani bir saldırı girişimi durumunda kapanma mümkündür. Her kapıda bir basınç akümülatörü ile birlikte bir kompresör ve valf bloğundan oluşan ilgili bir ünite vardır. S 680 GUARD 4MATIC için özel olarak tasarlanmış diğer özel ekipmanlar arasında otomatik tetikleme işlevli bir yangın söndürme sistemi, acil durum temiz hava sistemi, telsizler, panik alarm sistemi gibi özellikler sunuluyor.

Almanya’da 547.400 dolarlık başlangıç fiyatıyla sunulacak olan model, sipariş üzerinde sahiplerine teslim edilecek. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.